III Turniej Siatkówki o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół Elektrycznych w Opolu

22 kwietnia br. w Naszej szkole odbył się III Turniej Siatkówki o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół Elektrycznych w Opolu. Do zawodów zgłosiły się 4 reprezentacje z gimnazjów w Zimnicach Wielkich, Graczy, Komprachcic i nr 7 z Opola. Stawkę uczestników uzupełniła reprezentacja klas pierwszych Elektryczniaka. Zawody rozgrywano systemem „każdy z każdym” jeden set. W każdym zespole występowały również dziewczęta, co było niewątpliwą atrakcją w Naszej „męskiej” szkole.

Bezkonkurencyjni okazali się zawodnicy z Graczy, tegoroczni Mistrzowie Województwa Gimnazjów w Siatkówce Szkół Wiejskich. Drugie miejsce wywalczyli gimnazjaliści z Zimnic Wielkich, a trzecie zespół z PG nr 7 z Opola. Elektryczniak występował poza konkursem, tzn. nie liczono uzyskanych przez niego wyników do końcowej klasyfikacji. Mimo, że nasi uczniowie są o rok starsi od gimnazjalistów mieli jednak problemy z dobrze grającymi gośćmi. Wygrali dwa spotkania z PG Komprachcice oraz z PG nr 7 Opole, natomiast ulegli Zimnicom i Graczom. Pamiątkowy puchar oraz medale wręczył ich zdobywcom dyrektor Naszej szkoły oraz zaprosił już za rok na kolejną edycję tych zawodów.

Elektryczniak wystąpił w składzie:

1. Radosław Prosowiecki 1az
  2. Aleksander Pawleta 1f
  3. Beata Więcek 1et
  4. Kamil Śnietura 1ft
  5. Tomasz Langner 1ft
  6. Paweł Zwolenik 1et
  7. Kamil Speda 1et
  8. Mariusz Leuenberd 1et

Zawody pomagali sędziować siatkarze ze starszych klas: Mateusz Drobina, Jakub Furyk (2dt), Tadeusz Bogucki (4at), Mateusz Sałaciak (3ct) i Grzegorz Baran (3dt). Wszystkim, którzy pomagali w organizacji turnieju składam serdeczne podziękowania i zapraszam w przyszłym roku na kolejne zawody siatkówki w Elektryczniaku.