Siatkarze Elektryczniaka zwyciężyli w Szkolnej Lidze Siatkówki w Opolu

Tegoroczna Liga jak zwykle była areną zmagań uczniów opolskich szkół, którzy nie są zrzeszeni w klubach sportowych. Po zajęciu trzeciego miejsca w Mistrzostwach Opola nasza drużyna zapragnęła rewanżu w rozgrywkach dla „amatorów”.

Pozbawieni czterech zawodników klubowych, którzy stanowili trzon zespołu w poprzednich zawodach nasi uczniowie nie dali najmniejszych szans innym reprezentacjom szkół i wygrali kolejną edycję Ligi Siatkówki. Zanotowali same zwycięstwa, pokonując po 3-0 PLO nr I, „Budowlankę” i ZSZ im. Staszica. W stosunku 3-1 wygrali z PLO nr II i „Ekonomikiem”.

Skład naszej reprezentacji:

1. Grzegorz Baran 3d
  2. Aleksander Pawleta 1ft
  3. Mateusz Ogórek 4dt (kapitan)
  4. Michał Nachtygal 4ct
  5. Mateusz Sałaciak 3ct
  6. Mateusz Drobina 2dt
  7. Jakub Furyk 2dt
  8. Radosław Prosowiecki 1az
  9. Michał Szymaniec 4at
  10. Mikołaj Belowski 4at
  11. Adrian Heda 3at
  12. Daniel Piechaczek 3at

Wszystkim uczniom należą się gratulacje, a szczególnie maturzystom, dla których były to być może ostatnie zawody halowe. W czerwcu czeka nas jeszcze udział w Turnieju o Puchar Uniwersytetu Opolskiego oraz Mistrzostwa Opola w Siatkówce Plażowej.

A już w piątek 22 kwietnia w ramach drugiego Dnia Otwartego w Naszej szkole odbędzie się III Turniej Siatkówki Gimnazjów o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół Elektrycznych w Opolu. Do turnieju zgłosiły się cztery gimnazja: Gracze, Komprachcice, Zimnice Wielkie i PG nr 7 Opole. Stawkę uczestników uzupełni reprezentacja klas pierwszych naszej szkoły. Zawody zostaną rozegrane systemem „każdy z każdym” - jeden set, a rozpoczną się o godzinie 9.00. Zapraszamy do kibicowania.

siatkarze01