Elektyczmiak mistrzem Opola

Co roku, na wiosnę, kiedy świat budzi się ze snu zimowego a boiska piłkarskie znowu pokrywają się zielenią, szkolna drużyna piłki nożnej Elektryczniaka przystępuje do zaciętej rywalizacji o miano najlepszej piłkarskiej szkoły w Opolu. Ostatnie lata nie rozpieszczały naszych piłkarzy i nie było okazji cieszyć się z mistrzostwa, ale każde niepowodzenia kiedyś muszą się skończyć. I tak właśnie było w tym roku.

W czwartkowy poranek 31.03.2016 na ulicy Północnej rozegrane zostały Finały Mistrzostw Opola w piłce nożnej szkół ponad gimnazjalnych. Do rozgrywek przystąpiło 12 ekip, które podzielone zostały na 4 grupy eliminacyjne. Do ścisłego finału zakwalifikowały się cztery najlepsze drużyny. W śród nich nie zabrakło piłkarzy Elektryczniaka.

Po zaciętych i bardzo wyrównanych meczach „Elektryczni”okazali się niezwyciężeni i po trzech latach przerwy znów są najlepszą drużyną w Opolu.

Elektryczniak rywalizował kolejno: z drużyną ZSTiO im. Gzowskiego wygrywając 2:0, ZSZ im. Staszica remisując 0:0 oraz z faworytem turnieju, PLO VI z którym po zaciętym meczu zremisowali 0:0. Po wynikach widać, że zawody były bardzo wyrównane i stały na wysokim poziomie. Dlatego te zwycięstwo cieszy podwójnie. Organizatorzy przyznawali również nagrody indywidualne. Jedna nagroda przypadła piłkarzowi naszej drużyny. Michał Piecha został najbardziej wartościowym piłkarzem turnieju. Wszystkim zawodnikom serdecznie GRATULUJEMY!!