Absolwent Elektryczniaka Mistrzem Polski w Szachach Szybkich

adam jachym

III Mistrzostwa Polski Amatorów w Szachach Szybkich zakończyły się dużym sukcesem naszego ubiegłorocznego absolwenta Adama Jachyma. Zawody rozegrano w Pęgowie koło Trzebnicy w województwie dolnośląskim 02.04.2016.

Mogli w nich brać udział zawodnicy, których ranking nie przekroczył 2000 punktów. Każdy z szachistów miał do dyspozycji 15 minut czasu na rozegranie całej partii. Adam Jachym zwyciężył w ośmiu pojedynkach i tylko w jednej partii przegrał z zawodnikiem Społem Opole Jakubem Marchewką, który jest jego kolegą klubowym.

W zawodach brało udział 106 graczy. Najliczniej przybyli reprezentanci województwa dolnośląskiego, które posiada liczne kluby szachowe oraz silnych zawodników. Mimo tak mocnej konkurencji, Adam Jachym uporał się ze stresem sportowym w czasie szachowych pojedynków i pewnie sięgnął po tytuł Mistrza Polski.

Warto podkreślić, że był on podporą szkolnej drużyny szachowej w latach 2012-2015 kiedy zdobywaliśmy czołowe miejsca w turniejach szachowych na terenie Opola i województwa opolskiego. Razem z drużyną Elektryczniaka wywalczył mistrzostwo Opola w 2012 oraz wicemistrzostwo w 2014 roku.

adam jachym

Myślę, że szkolenie na zajęciach sekcji szachowej oraz jego stała praca nad doskonaleniem umiejętności zawodniczych przyczyniła się do tak wielkiego sukcesu.