Football po amerykańsku…

W czwartek 21.01 tego roku Elektryczniak odwiedzili nietypowi goście. „Wolverines”, bo właśnie o nich mowa to drużyna sportowa, która reprezentuje Opole w rozgrywkach Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego. Ten popularny w Stanach Zjednoczonych sport , w Polsce jest jeszcze mało znany, lecz ciągle przybywa miłośników tej dyscypliny sportowej.

Uczniowie kl. 1gt, 1bt, i 2ct mieli możliwość uczestniczyć w zajęciach sportowych poprowadzonych przez instruktorów i zawodników trenujących na co dzień w tym klubie. Uczestnicy zapoznali się z podstawowymi przepisami gry, ze sprzętem sportowym potrzebnym do gry oraz z prostymi ćwiczeniami przygotowującymi do rywalizacji sportowej.

Pomimo, że na sali gimnastycznej panowała luźna atmosfera nie było mowy o rozprężeniu i nudzie. Wszyscy uczestnicy warsztatów przekonali się o tym, jak trudna technicznie i wymagająca jest to dyscyplina sportowa. Oprócz dużej siły fizycznej niezbędna jest tu szybkość, zwinność, refleks i wytrzymałość fizyczna. Ale pomimo tak dużych wymagań nasi uczniowi wykonywali perfekcyjnie wszystkie zadania, spisali się znakomicie co potwierdziły słowa trenera „Wolverinesów” mówiące: „W tej szkole jest mnóstwo świetnych kandydatów do drużyny, kilkoro z nich chętnie już teraz widziałbym w swojej drużynie”.

Wszystkim uczniom biorącym udział w zajęciach dziękuję, gratuluję sportowej postawy i mam nadzieję, że po tym spotkaniu wzrośnie liczba miłośników tej dyscypliny w naszej szkole.

A oto kilka zdjęć z warsztatów z „Wolverines”..