„Siatkarze lubią brąz?”

W dniach 4-12 listopada w hali sportowej Politechniki Opolskiej przy ul. Prószkowskiej odbyły się Mistrzostwa  Opola w Siatkówce. Uczestniczyło w nich 12 zespołów szkolnych w kategorii chłopców. Zawody rozegrano w trzech etapach.

W eliminacjach wygraliśmy trzy mecze: po 2-0 z ZSZ nr 4 i PLO nr I oraz 2-1 z ZSMech. W kolejnej fazie wygraliśmy 2-1 z PLO nr V, 2-0 z Ekonomikiem i przegraliśmy 1-2 z ZSZ im. Staszica. Turniej finałowy zgromadził 8 zespołów: 4 męskie i 4 żeńskie. Na otwarcie rozegraliśmy trudny pojedynek z PLO nr II – ubiegłorocznym mistrzem Opola. Przegraliśmy po emocjonującym tiebreaku 1-2, choć mieliśmy w kontrataku dwie piłki meczowe. Straciliśmy w tym meczu także naszego podstawowego zawodnika, który skręcił kostkę w pierwszym secie. Mecz z PLO nr I wygraliśmy 2-1.

Aby zostać mistrzem Opola musieliśmy w osłabionym składzie pokonać faworytów z PLO nr V. Udało nam się to dwa dni wcześniej, jednak teraz to oni triumfowali 2-0 i zostali mistrzami. Nam przypadło trzecie miejsce. Drugie zajęła „Dwójka”,  czwarte „Jedynka”.

Nasi zawodnicy bardzo ofiarnie walczyli w każdym meczu, a byli to: Patrick Galowy (4b), Mateusz Ogórek (4d), Kuba Hennek (3e), Grzegorz Baran (3d), Mateusz Sałaciak (3c), Sebastian Słaby (2g), Daniel Piechaczek (3a), Mateusz Drobina (2d), Jakub Furyk (2d), Piotr Bujnicki (1e) i Aleksander Pawleta (1f).