II Turniej Siatkówki o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół Elektrycznych w Opolu

28 kwietnia br. w Naszej szkole odbył się II Turniej Siatkówki o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół Elektrycznych w Opolu. Do zawodów zgłosiły się 3 reprezentacje z gimnazjów w Zimnicach Wielkich, Graczy oraz Komprachcic. Stawkę uczestników uzupełniła reprezentacja klas pierwszych Elektryczniaka. Zawody rozgrywano systemem „każdy z każdym” do dwóch wygranych setów do 15 punktów. W każdym zespole występowały również dziewczęta, co było niewątpliwą atrakcją w Naszej „męskiej” szkole.

Bezkonkurencyjni okazali się zawodnicy z Graczy, tegoroczni Mistrzowie Województwa Gimnazjów w Siatkówce Szkół Wiejskich. Drugie miejsce wywalczyli gimnazjaliści z Zimnic Wielkich , a trzecie zespół z Komprachcic. Elektryczniak występował poza konkursem, tzn. nie liczono uzyskanych przez niego wyników do końcowej klasyfikacji. Mimo, że nasi uczniowie są o rok starsi od gimnazjalistów mieli jednak problemy z dobrze grającymi gośćmi. Wygrali jedno spotkanie 2-1 z PG Komprachcice, natomiast ulegli 1-2 Zimnicom i 1-2 Graczom. Pamiątkowy puchar oraz medale wręczył ich zdobywcom dyrektor Naszej szkoły oraz zaprosił już za rok na kolejną edycję tych zawodów. Wyróżniono również najlepszych zawodników: Karolinę Konieczko z Zimnic i Artura Jarzębskiego z Graczy.

Elektryczniak wystąpił w składzie:Sebastian Słaby, Patryk Namysło, Grzegorz Waligóra, Rafał Kaufman (wszyscy 1gt), Aleksandra Olkowska (1ft), Mateusz Hupka, Marcin Litwinowicz (obaj 1bt). Zawody pomagali sędziować siatkarze ze starszych klas: Jakub Hennek (2et) i Mateusz Ogórek (3dt). Wszystkim, którzy pomagali w organizacji turnieju składam serdeczne podziękowania i zapraszam w przyszłym roku na kolejne zawody siatkówki w Elektryczniaku.

Organizator: Bogusław Rączka