Short track i hokej na lodzie uczniów Elektryczniaka

W bieżącym roku szkolnym dzięki zakupieniu przez szkołę piętnastu par łyżew uczniowie mieli szansę podniesienia swych umiejętności w jeździe na łyżwach. Dodatkowym motywem w tej kwestii było finansowanie wynajmu lodowiska z funduszy Rady Rodziców. Efektem tego przedsięwzięcia były atrakcyjne zajęcia na lodowisku, co spowodowało wzrost zainteresowania tą dyscypliną sportu w Naszej szkole. Dzięki temu reprezentacja szkoły złożona z czwórki Naszych uczniów wystartowała w zawodach short tracku, czyli wyścigach na krótkim torze.

3 marca na Lodowisku Toropol w Opolu odbyły się zawody o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół Ogólnokształcących  nr I w Opolu. Drużyna w składzie: Biegun Kasper kl. IV et, Spałek Piotr kl. IV ft, Masiukiewicz Filip kl. II gt, Mazur Patryk kl. II gt, Bąk Jakub II gt zajęła w nich drugie miejsce przegrywając tylko z PLO nr V. Rywalizowano na dystansie dwóch okrążeń toru systemem pucharowym (2 pierwsze miejsca awansowały do kolejnej rundy).

To nie pierwszy sukces uczniów Naszej szkoły. W latach 90-tych byliśmy drużynowymi wicemistrzami województwa. Teraz jest okazja do wskrzeszenia i podtrzymania tego sukcesu. Na zajęciach wf wykorzystujemy do tego nowe łyżwy i wprowadzamy elementy hokeja na lodzie. Tak przynajmniej dzieje się na lekcjach klasy 4ft, co można zobaczyć w załączonym fotoreportażu.

W najbliższym czasie uczniowie Naszej szkoły wystartują w Mistrzostwach Opola w Pływaniu. Mamy nadzieję, iż powtórzą sukces z ostatnich dwóch lat, gdy zdobywali 1 miejsce w klasyfikacji drużynowej. Należy w tym miejscu wspomnieć, iż w tym roku dzięki wsparciu Rady Rodziców klasy pierwsze odbywają zajęcia na pływalni Akwarium. Młodzież ma okazję doskonalić swe umiejętności pływackie, a w przypadku niektórych uczniów od podstaw nauczyć się pływackiego abecadła.

Nauczyciele wychowania fizycznego mają nadzieję, iż w przyszłym roku będą mogli dalej prowadzić zajęcia na lodowisku i pływalni dzięki wsparciu finansowemu Rady Rodziców. Dlatego apelujemy o wpłaty na konto RR, gdyż umożliwi to między innymi finansowanie tego typu zajęć dla Naszych uczniów.

dyplom lyzwy