Elektryczniak w finale mistrzostw Opola w piłce ręcznej szkół średnich

18 lutego 2015 r. w hali Politechniki Opolskiej odbył się finał rozgrywek mistrzostw Opola w piłce ręcznej szkół średnich. W rozgrywkach udział wzięły 4 szkoły: Liceum Ogólnokształcące Nr. VI, Zespół Szkół Mechanicznych, Wojewódzki Zakład Doskonalenia Zawodowego oraz Zespół Szkół Elektrycznych.

Naszą szkołę reprezentowali: Szymon Kowalik, Jakub Szynklarz, Wojciech Boba, Michał Lachowski, Patryk Galowy, Piotr Komisarczyk, Dominik Strzałka, Krzysztof Szymczak, Krzysztof Klusa, Jakub Bias, Rafał Wrzos, Michał Piekarczyk i Szymon Grzebieniak. Drużynę poprowadził Pan Henryk Zajączkowski.

Poziom finału był o wiele wyższy niż półfinału, a nasza drużyna nie była zaliczana do faworytów. Pierwsze dwa mecze z Liceum Ogólnokształcącym Nr. VI i Zespołem Szkół Mechanicznych przegraliśmy niestety 5:16 i 11:19.

Nastroje naszych zawodników nie były najlepsze, ale w ostatnim, zaciętym meczu z Wojewódzkim Zakładem Doskonalenia Zawodowego zwyciężyliśmy w ostatnich sekundach 16:15, w czym wielka zasługa naszego bramkarza, Krzysztofa Szymczaka, który w końcówce okazał zimną krew i bronił świetnie.

Mecze rozegrane między pozostałymi szkołami zakończyły się: WZDZ-ZSM 17:15, LO VI -WZDZ 21:14, LO VI -ZSM 16:14.

Pierwsze miejsce zdobyło Liceum Ogólnokształcące Nr. VI, drugie Wojewódzki Zakład Doskonalenia Zawodowego, trzecie Zespół Szkół Mechanicznych , a elektryczniak czwarte. Należy przy tym dodać, że pierwsze dwie drużyny zagrają w finałach województwa, a ponieważ drużyny z miejsc od drugiego do czwartego miały tyle samo punktów, o kolejności decydował bilans bramek.

Naszej drużynie zabrakło jedynie dwóch bramek, aby przejść do finałów wojewódzkich. Dziękujemy naszej reprezentacji za walkę do ostatniej sekundy i życzymy udanego startu za rok.