Siatkarze tuż za podium

grafika siatka

"Porażka nie jest przeciweiństwem sukcesu, porażka jest elementem sukcesu" (temysli.pl)

Dobrze się pisze, a jeszcze lepiej czyta relację opisującą sukcesy Naszych uczniów sportowców, w tym wypadku siatkarzy, którzy przyzwyczaili nas od wielu lat do faktu, iż z Mistrzostw Opola przynoszą medale. Tym razem w turnieju finałowym, który odbył się 15 stycznia br. w PLO nr II zajęliśmy dopiero czwarte miejsce, co należy uznać za porażkę, gdyż mierzyliśmy dużo wyżej. Były ku temu podstawy, gdyż dwa poprzednie turnieje: eliminacyjny i ćwierćfinałowy wygraliśmy pokonując kolejno po 2-0 Mechaniczniaka, PLO nr III, PLO nr VI, Ekonomika i 2-1 Budowlankę.

Turniej finałowy rozpoczęliśmy dobrze, pokonując w pierwszym meczu 2-0 drużynę PLO nr V. Niestety w spotkaniu z Ekonomikiem nie ustrzegliśmy się własnych błędów co skrzętnie wykorzystali przeciwnicy, którzy wykorzystali naszą słabszą dyspozycję i wygrali 2-0.  A tak w ogóle turniej stał pod znakiem niespodzianek, gdyż faworyzowani gospodarze ulegli PLO nr V 1-2. Ostatnie dwa mecze miały decydować o  ostatecznej kolejności w zawodach. „Piątka” wygrała 2-0 z Ekonomikiem, natomiast my ulegliśmy PLO nr II w takim samym stosunku. „Dwójka” obroniła więc tytuł mistrzowski z ubiegłego roku.

Ostateczna klasyfikacja turnieju:
1. PLO nr II 7 pkt (sety 5-2)
2. PLO nr V 7 pkt (sety 4-3)
3. Ekonomik 5 pkt (sety 2-4)
4. Elektryczniak 5 pkt (sety 2-4)

O tym, kto zajął 3 miejsce zdecydował wynik bezpośredniego meczu pomiędzy drużynami, które miały tyle samo punktów i ten sam stosunek setów.

Skład naszej drużyny: Patrick Galowy, Łukasz Gajda, Mateusz Ogórek, Jakub Hennek, Mateusz Sałaciak, Mateusz Mientus, Sebastian Słaby, Grzegorz Baran, Radosław Suder.

Porażki uczą pokory i pozwalają dostrzec własne niedoskonałości oraz zmuszają do większej pracy nad sobą. Młoda drużyna Elektryczniaka powinna już niedługo lepiej się prezentować, zwłaszcza jej czterech debiutantów. Tylko trzech naszych uczniów regularnie trenuje siatkówkę w klubach, co na przykład przy dwunastce z PLO nr II daje pewien obraz siły i możliwości zespołu.

Naszym chłopakom serdecznie dziękuję za zaangażowanie w rozgrywkach, a mistrzom Opola życzę aby dotarli do finału wojewódzkiego, co spowoduje, że Opole będą mogły reprezentować dwie szkoły w Mistrzostwach Województwa.

Siatkarzy Elektryczniaka czekają jeszcze zawody o Puchar CKP oraz turniej w ramach Opolskiego Festiwalu Nauki. Pierwszoklasiści reprezentować będą szkołę w turnieju o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół Elektrycznych, natomiast „plażowicze” swoje mistrzostwa rozegrają w czerwcu br.

A już niedługo rozpoczynają się Mistrzostwa Opola w piłce ręcznej, gdzie wierzymy, że  reprezentanci Elektryczniaka dostarczą nam nie mniej powodów do radości niż polscy brązowi medaliści Mistrzostw Świata w Katarze.