Szachiści Elektryczniaka brązowymi medalistami Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej !!

W drugiej połowie stycznia 2015 roku odbyły się Wojewódzkie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Szachach. Impreza była podsumowaniem eliminacji miejskich i rejonowych w naszym regionie. Do decydującej rozgrywki przystąpiło osiem zespołów walczących o finał Mistrzostw Polski Szkół Ponadgimnazjalnych.

W turnieju wystąpiła reprezentacja naszej szkoły: Adam Jachym, Roman Bazyli, Adam Kolender, Krzysztof Ruczkowski i Róża Orłowska. Nasi przedstawiciele pokonali Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Namysłowie, Liceum oraz Zespół Szkół Licealnych i Technicznych w Kluczborku, a także zremisowali z II Liceum im. Marii Konopnickiej w Opolu oraz z Zespołem Szkół w Oleśnie. Zanotowano dwie porażki: z Zespołem Szkół Licealno-Technicznych w Prudniku i z II Liceum w Kędzierzynie-Koźlu. Zdobyliśmy ostatecznie 3 miejsce i brązowe medale Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży oraz puchar.

Może uzyskamy tak zwaną "Dziką Kartę" i będziemy mogli reprezentować nasz region w finale ogólnopolskim. Dużo zależy od stanowiska Szkolnego Związku Sportowego oraz ewentualnych sponsorów.

Z występu drużyny jestem zadowolony. Adam Jachym i Roman Bazyli mają następców w osobach Adama Kolendra, Krzysztofa Ruczkowskiego i Róży Orłowskiej. Zdobyte doświadczenia oraz zróżnicowanie tematyczne treningów na kółku szachowym przyczynią się do dalszego rozwoju tego sportu w naszej szkole.

szachy 2015