Szkoła w Ruchu oraz Stop Zwolnieniom z WF

Stop zwolnieniom z WF

Bieżący rok szkolny będzie kolejnym rokiem, który w Naszej szkole upłynie pod ministerialnym hasłem Szkoła w Ruchu oraz Stop Zwolnieniom z WF. Obie akcje  rozpoczęliśmy w ubiegłym roku szkolnym,  w którym m. in. wprowadziliśmy zmiany w statucie szkoły dotyczące zwolnień z wychowania fizycznego. Wg raportu Najwyższej Izby Kontroli w szkołach ponadgimnazjalnych ok. 30% uczniów jest zwolnionych z tego przedmiotu. Po wprowadzeniu zmian w statucie w Elektryczniaku ten odsetek wynosi ok. 3%. Uczeń zwolniony z ćwiczeń musi przebywać na lekcjach i otrzymuje inne zadania niż pozostali, ale jest tak samo oceniany jak wszyscy.

Jeśli chodzi o akcję Szkoła w Ruchu planujemy w tym roku zorganizować na naszym terenie podobne imprezy sportowo rekreacyjne jak w poprzednim roku. Będą to Mikołajkowy Turniej Klas Pierwszych w Siatkówce, wycieczki narciarskie, zimowy obóz sportowo rekreacyjny, wiosenny rajd rowerowy, rajd górski, Elektryk Cup w siatkówce, Turniej Siatkówki Gimnazjalistów o Puchar Dyrektora Elektryczniaka. W wrześniu zorganizowaliśmy Wyjazd Integracyjny klas Pierwszych do Głuchołaz, o którym jest napisane w artykule sprzed dwóch tygodni. Obecnie przyjmujemy zapisy na Rejs Pogorią w ramach akcji Elektryczniak pod Żaglami (szczegóły na Naszej stronie internetowej).

Po zmaganiach reprezentantów Polski na Mistrzostwach Świata w Siatkówce (brawo nasi mistrzowie!) przyszedł czas na sportowców Naszej szkoły, którzy reprezentują Elektryczniak w zawodach sportowych na szczeblu miasta Opola i województwa. We wrześniu odbyły się już pierwsze zawody: Mistrzostwa Opola w biegach przełajowych.. Dobrze zaprezentowali się nasi maturzyści. Tytuł mistrza Opola zdobył Mateusz Szymaniec, a Arkadiusz Glensk został wicemistrzem. Obaj zakwalifikowali się na Mistrzostwa Województwa do Bąkowa koło Kluczborka. Mateusz Szymaniec w swej kategorii wiekowej wywalczył tytuł Wicemistrza Województwa! Wielkie gratulacje.

W końcu września reprezentacja biegaczy przełajowych zdobyła srebrne medale Mistrzostwach Opolaw Sztafetowych Biegach Przełajowych. Elektryczniak wystąpił w składzie: Arkadiusz Glensk  4at, Tront Adam 4at, Dominik Slotta 2bt, Damian Mikołajczyk 1at, Marcin Mikołajczyk 1at, Dawid Włodarczyk 2et, Marcel Szymaniec 2bt, Mateusz Szymaniec 4bt, Marcin Buśko 2bt, Karol Poliński 1bt.

Swoje zmagania rozpoczęli również piłkarze nożni, ubiegłoroczni wicemistrzowie Opola. Podopieczni Jarosława Stykały na razie wygrali turniej eliminacyjny, awansując do turnieju ćwierćfinałowego. Ten odbędzie się na boiskach przy ulicy Północnej na wiosnę. Przed nami jeszcze wiele innych zawodów sportowych, z których najbliższe to Mistrzostwa Opola w Szachach (30 października) oraz w koszykówce - 3 listopada w Naszej szkole.

Wszystkich chętnych zapraszamy na zajęcia SKS: w poniedziałek o 15.00 siatkówki,  w środę o tej samej porze koszykówki, a w piątek piłki nożnej halowej.