KONCERT ORKIESTRY DĘTEJ W OSTRAVIE

Orkiestra Dęta naszej Szkoły pojechała 10 grudnia br. na swój pierwszy zagraniczny koncert do Ostravy. Gospodarzem wyjazdu i organizatorem był Zespół Szkół Elektrycznych w Opolu. Wyjazd odbył się w ramach programu Comenius. 34 osobowa orkiestra składająca się z muzyków z ZSE wzmocniona o muzyków z orkiestr partnerskich z Politechniki Opolskiej i Jemielnicy pod dyrekcją Przemysława Ślusarczyka rozpoczęła o godz. 12:00 w Średniej Szkole Elektrotechnicznej w Ostravie swój ponad godzinny koncert.

W programie usłyszeć można było m.in. marsze „Monia” i „Elisa” oraz „Marsz Orkiestry Elektrycznej III – na wejście JM Rektora” przygotowane na ostatnich warsztatach muzycznym, przeboje muzyki rozrywkowej jak „Sex bomb”, „Libertango”, „Mambo nr 5”. Nie zabrakło improwizacji jazzowych w „Song X” i „Farandolle V” oraz aranżacji „Isn't she lovely” wykonanych przez Dawida Wróbla na saksofonie z naszej Szkoły oraz Sebastiana Sładka na saksofonie i Mateusza Burczyka na trąbce (absolwenta ZSE) z Wydziału Elektrotechniki, Automatyki i Informatyki PO. Zespół został przyjęty bardzo życzliwie i gorąco przez zgromadzoną publiczność. Nie zabrakło bisu na koniec. Po koncercie i wspólnym obiedzie muzycy mogli zobaczyć Centrum Kształcenia Praktycznego w partnerskiej szkole opolskiego elektryczniaka, mieli także ponad godzinę czasu wolnego. Kierownikiem grupy była p. Dyrektor Barbara Górnik a opiekunami p. Piotr Dobrowolski, który wykonał dokumentację fotograficzną podczas pobytu w Czechach, p. Krzysztof Kamieniak i dyrygent orkiestry. Muzycy oraz dyrygent orkiestr dziękują bardzo serdecznie Dyrekcji Szkoły za zorganizowanie wyjazdu ! Zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu z koncertu i pobytu – link.