KOLEJ NA ORKIESTRĘ CZYLI OPOLSKI EKSPRES DĘTY 2012

Orkiestra2 czerwca (w sobotę) o godz. 12:00 z IV peronu, ze stacji Opole Główne wyruszy już po raz piąty w ramach III edycji Opolski Ekspres Dęty. W tym roku ekspres pojedzie z Opola Głównego do Byczyny Kluczborkiej i w drogę powrotną. Na tych stacjach kolejowych oraz w Kluczborku, Osowcu - Przystanku i w Bukowie ekspres zatrzyma się aby muzycy z naszej Orkiestry Dętej i orkiestr partnerskich (z Politechniki i z Jemielnicy) pod dyrekcją Przemysława Ślusarczyka - pomysłodawcy akcji mogli dać koncerty. Specjalnym ukłonem w stronę Bukowian z racji ich entuzjastycznego powitania zgotowanego muzykom i gościom w 2010 roku wydłużony został postój pociągu na tym przystanku. Z racji bliskości z Międzynarodowym Dniem Dziecka organizatorzy przewidzieli dodatkowe atrakcje na stacji Kluczbork w godz. 12:00 - 15:00 i przede wszystkim podczas 50 minutowego postoju ekspresu na stacji, a tegoroczna edycja jest dedykowana dzieciom.

Uczestnictwo muzyków Opolskiego Elektryczniaka – najlepszej szkoły technicznej w regionie będzie okazją do jej promocji jako Szkoły otwartej na alternatywne działania kulturalne. Szczegółowe informacje, e-rezerwacja miejsc, rozkład jazdy na stronie: www.kolejnaorkiestre.art.pl.