NASZ ELEKTRYCZNY DĘCIAK MARCIN NOWAK NAJLEPSZYM INSTRUMENTALISTĄ W KRAJU

Grant

Nasz elektryczny dęciak Marcin Nowak najlepszym instrumentalistą w kraju Maturzysta, Marcin Nowak z klasy 4 ET otrzymał Grand Prix Ogólnopolskich Przesłuchań Centrum Edukacji Artystycznej na instrumentach dętych blaszanych. Ten młody i bardzo utalentowany Opolanin jest także od 2001 r. uczniem PSM I i II stopnia w Opolu w klasie trąbki. Ma za sobą szereg wyjazdów po Europie – z orkiestrą PSM grał w Niemczech, z big-bandem PSM na Węgrzech i z kwintetem dętym PSM na tym samym wyjeździe na Węgrzech, a rok wcześniej we Francji. Był czynnym uczestnikiem kursu Yamaha Brass Master Class w 2010 i 2011 roku, w tym roku był także na kursie prowadzonym przez profesora z Włoch Gabriele Cassone (facet) na Akademii muz. w Poznaniu.

Od 2009 r. jest członkiem Szkolnej Orkiestry Dętej OPOLSKIEGO ELEKTRYCZNIAKA, a od 2011 roku był jednym z pierwszych muzyków tworzących el12 Opole Politechnic Band.

Marcin może się poszczycić wieloma osiągnięciami, m.in.:
w 2008 roku – wyróżnieniem na II Międzynarodowym Konkursie Instrumentów Dętych we Wrocławiu,
w 2010 roku – finalista Ogólnopolskich Przesłuchań Uczniów Klas Instrumentów Dętych Blaszanych,
w bieżącym roku – Grand Prix Ogólnopolskich Przesłuchań Centrum Edukacji Artystycznej na instrumentach dętych blaszanych.

Jego wielkie hobby to łowiectwo i sygnalistyka myśliwska. Również na tym polu odniósł już wiele sukcesów. Jako kierownik muzyczny zespołu przeprowadził reprezentację ZO PZŁ w Opolu z klasy średniej do mistrzowskiej, uzyskując na Konkursie o Róg Wojskiego w Brzegu w 2011 r. zespołowe mistrzostwo Polski w klasie B, a ty samym przepustkę do klasy A. Do osiągnięć sygnalistyki myśliwskiej należy w 2010 roku zdobycie I miejsca w kategorii mistrzowskiej A na konkursie w Krakowie – Niepołomicach, rok później - I miejsca w kategorii mistrzowskiej A w Złotoryii i I miejsca zespołowo w klasie B z Reprezentacyjnym Zespołem Sygnalistów Myśliwskich Zarządu okręgowego PZŁ w Opolu, także I miejsca zespołowo na Ogólnopolskim Festiwalu Sygnalistyki Myśliwskiej Brzeg 2011. Oprócz tego zdobył I miejsce w klasie mistrzowskiej (A) w Tułowicach w 2010 i 2011 roku, w roku bieżącym - II miejsce zespołowo w klasie mistrzowskiej A i pierwsze solowo na konkursie w Złotoryi.

Marcin Nowak jest przykładem młodego człowieka, który dzięki olbrzymiej pracy i zaangażowaniu połączył z powodzeniem naukę w dwóch szkołach z pasją myśliwego.

Ten wspaniały przykład Marcina Nowaka, który kończy szkołę, zdobywa zawód technika elektryka, odnosi sukcesy jako muzyk dęciak i kończy z powodzeniem szkołę muzyczną dowodzi, że naprawdę można połączyć swoje marzenia z sukcesami tak przydatnymi w życiu.

Serdecznie gratulujemy Marcinowi, życząc dalszych sukcesów w rozwijaniu tego co potrafi najlepiej i dobrej matury, a w życiu wiele zdrowia i szczęścia.