MUZYCY Z ORKIESTRY DĘTEJ ZAGRAJĄ NA MAZOWSZU W DWORKU REYMONTA

OrkiestraOd 15 do 18 marca br. ośmiu muzyków ze Szkolnej Orkiestry będzie uczestniczyć w XV edycji Warsztatów Muzycznych. Uczniowie wraz z muzykami z partnerskich orkiestr Politechniki Opolskiej i Jemielnicy tworzących el12 Opole Politechnic Band w malowniczej scenerii równin Mazowsza w Dworku Reymonta, w Chlewiskach pod okiem dyrygenta Przemysława Ślusarczyka będą przygotowywać nowy repertuar do imprez zaplanowanych do końca bieżącego sezonu artystycznego.

Wyjazd naszych muzyków będzie dofinansowany przez Radę Rodziców przy naszej Szkole. Projekt finansowany jest przez Politechnikę Opolską a współfinansowany także przez Przedsiębiorstwo el12 sp. z o.o (wieloletniego mecenasa i partnera ZSE), Gminę Jemielnica. Pierwsza edycja warsztatów, których pomysłodawcą i prowadzącym jest dyrygent orkiestr odbyła się w 2001 roku.

Dla uczestników tworzących wspomniany już zespół el12 Opole Politechnic Band impreza będzie trasą koncertową, bowiem wystąpią dwukrotnie w ramach cyklu koncertów “Muzyczne impresje” – 17 marca o godz. 18:00 w Zbuczynie oraz 18 marca o godz. 12:00 w Chlewiskach.