Elektryczni dęciacy zagrali na Zamku w Brzegu w jednej z najlepszych akustycznie sal w regionie

babinkton_130 listopada (we wtorek) o godz. 18:00 przy wypełnionej przez publiczność sali rozbrzmiały pierwsze dźwięki na II koncercie z cyklu "Muzyczne impresje". Tym razem koncert odbył się w sali koncertowej Muzeum Piastów Śląskich w Brzegu, na Zamku. Wśród ponad 30 wykonawców biorących udział w koncercie znalazło się 8 muzyków z Orkiestry Dętej ZSE w Opolu, którzy współtworzą formację el12 Opole Politechnic Band rekrutującą solistów (w tym osoby improwizujące jazzowo) i muzyków orkiestrowych. Zespół, którego pomysłodawcą i współzałożycielem oraz kierownikiem artystycznym jest Przemysław Ślusarczyk powstał w marcu tego roku i już zdążył wielokrotnie zaprezentować się szerokiej publiczności w województwie. Patronami przedsięwzięcia jest Przedsiębiorstwo el12 sp. z o.o, które od wielu lat wielopłaszczyznowo wspiera naszą Szkołę i uzdolnionych uczniów oraz Politechnika Opolska i jej Dział Promocji i Kultury wspierający muzyków medialnie i logistycznie. Jest to kolejny przykład dobrej współpracy i symbiozy pomiędzy Szkołą a instytucjami zewnętrznymi.

Godzinny koncert na który złożyło się 12 pozycji przede wszystkim z muzyki rozrywkowej i filmowej został nagrodzony długą i głośną owacją, po której zespół wykonał bis.