Orkiestra Dęta ZSE w Opolu – #kulturaotwarta x3

odzse

Zespół od samego aktywnie włączył się w działanie w ramach akcji #kulturaotwarta publikując materiały archiwalne. Orkiestranci także jak inni uczniowie Opolskiego Elektryczniaka spotykają się w sieci oraz otrzymują materiały od 17 marca.

Do tej pory pojawiliśmy się trzykrotnie: 30 marca – ramach platformy Politechniki Opolskiej – z którą Szkoła od wielu lat współpracuje. Ta współpraca jest również pomiędzy Orkiestrą Opolskiego Elektryczniaka a Orkiestrą Politechniki Opolskiej (oficjalnie od 4.05.2006 roku), 15 kwietnia – udostępniony został koncert w ramach cyklu “Z orkiestrą po zamkach i pałacach” el12 Opole Politechnic Band w którym aktywnie brał udział w latach 2017-2018 jeden z orkiestrantów i uczniów naszej Szkoły oraz 30 kwietnia – udostępniony został pierwszy materiał audio z 2007 roku. Na orkiestrowym Facebooku zostały opublikowane archiwalne fotografie z sesji nagraniowej i koncertu prezentującego materiał dźwiękowy pierwszego fonogramu.

Obecnie dyrygent orkiestr pracuje nad opracowywaniem nowych materiałów dźwiękowych i realizuje bieżące zadania. W uwagi na fakt, że w tym roku została zawieszona XI edycja Opolskiego Ekspresu Dętego i VIII edycja Z orkiestrą po Odrze przygotowywane są także artykuły i materiały dokumentujące te imprezy od ich debiutu. Szczegóły niebawem.