Muzycy z Orkiestry Dętej prezentowali instrumentarium muzyczne podczas inauguracji Dziecięcej Politechniki Opolskiej

babinkton_15 listopada, w minioną sobotę o godz. 11:00 w Auli Błękitnej Zespołu dydaktycznego "Łącznik" rozpoczęła się IV edycja Dziecięcej Politechniki Opolskiej.

Wykład inauguracyjny "Fabryka dźwięków" ilustrowany prezentacją multimedialną oraz pokazem instrumentalnym wygłosił dyrygent Elektrycznych Dęciaków Przemysław Ślusarczyk na zaproszenie władz Politechniki. W grupie prezentujących instrumenty muzyczne wraz z pokazem gry orkiestrowej znalazło się dwóch uczniów z naszej Szkoły z klas I - Mateusz Kurpias (gitara) i Gustaw Rydzak (perkusja). Po zakończonym wykładzie młodzi studenci mogli zadawać pytania oraz porozmawiać z muzykami i z bliska przyjrzeć się instrumentom. Muzycy mogli się zaprezentować przed audytorium złożonym z 200 małych studentów i przed władzami uczelni.