Elektryczni Dęciacy z wizytą w Publicznym Gimnazjum nr 5 w Opolu

babinkton_1

26 października muzycy o godz. 11:00 sprzed naszej Szkoły wyruszyli ze sprzętem i nutami. Ich celem było Publiczne Gimnazjum nr 5 na ulicy Ozimskiej 48a. W tym właśnie dniu Gimnazjum obchodzi Święta Patrona Szkoły połączone z uroczystym pasowaniem uczniów klas I. Uroczystość, która rozpoczęła się w sali gimnastycznej o godz. 12:00 została poprzedzona podwójnym występem muzyków oraz tradycyjnym układem marszowym na werblu na wprowadzenie sztandaru i odegranie Hymnu Państwowego. Również podczas uroczystości orkiestra zaprezentowała się wzbogacając ją muzycznie.

W uroczystości uczestniczył dyrektor Zespołu Szkół Elektrycznych Władysław Opoka.

Wizyta w Gimnazjum była niespodzianką dla Gospodarzy i ukłonem w ich stronę, bowiem z tej placówki rekrutuje się najwięcej kandydatów do klas I naszej Szkoły. Również dwójka muzyków, która rozpoczęła grę w zespole od tego roku są absolwentami Gimnazjum im. Kamińskiego.