Elektryczni Dęciacy pojadą na XIV Warsztaty Muzyczne i zagrają na inauguracji V sezonu “Muzycznych impresji”

babinkton_1

W dniach 14-16 października wybrani muzycy z Orkiestry Dętej ZSE wezmą udział w kolejnej edycji Warsztatów Muzycznych. Warsztaty odbywają się od 2001 roku a ich pomysłodawcą jest dyrygent Przemysław Ślusarczyk. Pierwsze dwie edycje odbyły się w Głuchołazach, potem przez parę lat w Niwkach oraz Opolu. Od trzech lat impreza odbywa się w Ośrodku Szkoleniowo-Wypoczynkowym w Suchym Borze. Od 2007 roku uczniowie Opolskiego Elektryczniaka spędzają ten czas z muzykami z zaprzyjaźnionych orkiestr z Politechniki Opolskiej oraz Jemielnicy. Muzycy przygotowywać będą w tym czasie nowy repertuar na sezon 2011/2012 oraz doskonalić grę zespołową i indywidualną z myślą o przyszłych koncertach. Warsztaty zostaną zakończone tradycyjnym koncertem podsumowującym trzydniową pracę zespołu. Impreza jest jednocześnie wprowadzeniem nowych osób do zespołu.

16 października zabrzmią pierwsze dźwięki inaugurujące V sezon "Muzycznych impresji". Pierwszy koncert odbył się 25 października 2007 roku w Auli Wydziału Budownictwa Politechniki Opolskiej. Impreza została od początku istnienia objęta honorowym patronatem Jego Magnificencji Rektora Politechniki Opolskiej. Cykl jest autorskim projektem Przemysława Ślusarczyka. Idea projektu zrodziła się w lutym 2007 roku. Założeniem programowym imprezy jest przede wszystkim promocja młodych wykonawców, zespołów muzycznych.. Jest to także promocja instytucji macierzystych zespołów poprzez koncerty wyjazdowe w województwie i poza jego granicami oraz promocja naboru do szkoły. Koncerty są zróżnicowane stylistycznie i programowo.

Koncert odbędzie się w sali konferencyjnej Ośrodka Szkoleniowo-wypoczynkowego przy ul. Pawlety 26 w Suchym Borze k/Opola. Początek imprezy o godz. 16:00, wstęp wolny. Zapraszamy !