EKSPRES Z ORKIESTRĄ ELEKTRYCZNIAKA

babinkton_1

Orkiestra Dęta ZSE znów wyruszy szynobusem SA 134 na trasę jako opolski ekspres dęty. Wymyślona przez dyrygenta orkiestry Przemysława Ślusarczyka w 2010 roku akcja pod tytułem "Kolej na orkiestrę czyli opolski ekspres dęty" odbędzie się w tym roku dwukrotnie. I trasa (14 maja, sobota - wyjazd o godz. 13:50) relacji Opole Główne - Kędzierzyn-Koźle będzie obejmowała następujące stacje i przystanki kolejowe (Opole Główne, Górażdże, Gogolin, Zdzieszowice, Kędzierzyn-Koźle) a II trasa (4 czerwca, sobota) relacji Opole Główne - Zawadzkie obejmie następujące stacje i przystanki kolejowe (Opole Główne, Zawadzkie, Krasiejów, Kolonowskie, Ozimek, Chrząstowice) na których muzycy w Opolskiego Elektryczniaka i orkiestry, zespół partnerski (Orkiestra Politechniki Opolskiej, Jemielnicka Orkiestra Dęta, el12 Opole Politechnic Band) pod dyrekcją Przemysława Ślusarczyka dadzą koncerty na peronach lub w budynkach stacyjnych.

Honorowy patronat nad imprezą objęli Marszałek Województwa Opolskiego i JM Rektor Politechniki Opolskiej.

Szczegółowy rozkład jazdy oraz informacje dotyczące KNO znajdują się na stronie internetowej www.kolejnaorkiestre.art.pl. Poprzez stronę można zarezerwować również miejsce na przejazd na I lub II trasę opolskiego ekspresu dętego. Przejazd jest bezpłatny.

Orkiestra Elektryczniaka wzmocniona Jemielnicką i Politechniki Opolskiej, będzie promowała najlepszą szkołę techniczną na Opolszczyźnie życząc dobrego wyboru szkoły absolwentom gimnazjum!