Maximilian Mueller z klasy IVF w finale Olimpiady Statystycznej!!!

olimpiada statystyczna

Z ogromną radością informujemy, iż uczniowie naszej szkoły wzięli udział w drugim etapie Olimpiady Statystycznej. Było to dla nich nie lada wyzwanie ze względu na szerokość zagadnienia. Publikowane dane statystyczne do których dostęp ma każdy z nas, dostarczają informacji na temat wszelkich dziedzin działalności człowieka: środowiska, warunków życia /w naszym kraju/, edukacji, kultury, pracy, firm, gospodarki, finansów. Ta różnorodność oraz zakres zagadnień, którymi zajmuje się statystyka, wymagały szerokiej wiedzy oraz umiejętności jej uszeregowania i przedstawienia w określonym czasie, przy wykorzystaniu metod analizy statystycznej.

Należy podkreślić, iż nasi uczniowie nie posiadają w szkole przedmiotu bezpośrednio związanego z tematyką olimpiady. Aby dostać się do etapu centralnego zmuszeni byli wnieść ogromny wkład pracy własnej.

Maximilian Mueller po zdobyciu II miejsca na szczeblu okręgowym, 28 lutego 2018r. startuje w pierwszym etapie zawodów centralnych.
Życzymy powodzenia!