Opolska Liga Robotów – pierwszaki górą w Lego Sumo

Tuż przed feriami nasi robotycy udali się na zawody organizowane przez Regionalne Centrum Rozwoju Edukacji w Opolu. To już drugie zawody w tym sezonie Opolskiej Ligi Robotów, którą organizujemy wspólnie właśnie z RCRE.

Na zawody zgłosiła się rekordowa liczba 43 drużyn i w związku z tym organizatorzy postanowili zorganizować je w Centrum Wystawienniczo Kongresowym w Opolu. Wyobraźcie sobie… całe centrum wypełnione zawodnikami, widzami, trenerami no i oczywiście robotami. Oj robi to niesamowite wrażenie.

Drużyny zostały podzielone na kilka grup i rozpoczęto rozgrywki w konkurencji Lego Sumo. Nasze drużyny walczyły i walczyły pokonując kolejnych przeciwników, aż doszło do półfinałowego pojedynku, gdzie naprzeciwko siebie stanęły nasze dwie drużyny – Janusze oraz Pozdrawiam tatę.
Po zaciętej walce wygrała ta pierwsza i weszła do ścisłego finału. W walce o pierwsze miejsce pokonali naszych odwiecznych rywali z GogolinaJ. Niesamowite. W swoich drugich zawodach zajęli pierwsze miejsce pokonując wiele silnych drużyn. Podobniej sztuki dokonała drużyna Pozdrawiam tatę, która w walce o trzecie miejsce pokonała… inną drużynę z Gogolina.

W kolejnych konkurencjach czyli Lego Line Follower oraz Lego Way Finder nasze drużyny również spisywały się dobrze. Ostatecznie okazało się, że drużyna Pozdrawiam tatę zajęła trzecie miejsce
w klasyfikacji generalnej, a drużyna Janusze – piąte. Dobre występy pozwoliły wszystkim naszym drużynom awansować w klasyfikacji generalnej Opolskiej Ligi Robotów. Gratulacje.