UCZNIOWIE ELEKTRYCZNIAKA W OLIPIADZIE TECHNIKI SAMOCHODOWEJ !!!

Już po raz trzeci uczniowie Elektryczniaka z powodzeniem wzięli udział w Olimpiadzie Techniki Samochodowej, której XII edycja odbyła się w sobotę 26 marca w Warszawie. Organizatorem tej rywalizacji był jak co roku wydawca czasopisma Auto Moto Serwis oraz Wydawnictwa Łączności i Komunikacji przy współpracy z Wydziałem Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej. Patronat honorowy nad Olimpiadą objął Minister Edukacji Narodowej. W tym roku przyjechała rekordowa liczba 446 (z 507 zgłoszonych) uczniów, głównie ze szkół o profilu mechanicznym i samochodowym. Do finału, który odbędzie się w sobotę 14 maja 2011 r. w siedzibie firmy Bosch w Warszawie, zakwalifikowało się 10 najlepszych uczestników. Pytania obejmowały wiedzę podstawową z zakresu matematyki, fizyki, materiałoznawstwa, rysunku technicznego maszynowego, techniki wytwarzania, podstaw budowy maszyn a także specjalistyczne dane dotyczące budowy, naprawy i eksploatacji pojazdów samochodowych z uwzględnieniem zasad ochrony środowiska i przepisów bhp. Nad przebiegiem Olimpiady czuwała specjalnie powołana komisja, której przewodniczył prof. nadzw. dr hab. inż. Feliks Rawski, a w jej skład wchodzili pracownicy naukowo-dydaktyczni Politechniki Warszawskiej i przedstawiciele organizatorów.

Jak się okazało, wystarczyło zdobyć 60 punktów, aby dostać się do ścisłej krajowej czołówki. Uczniowie Elektryczniaka tradycyjnie już pokazali, że uczęszczając do szkoły o profilu elektrycznym, można osiągnąć dobry wynik w zmaganiach z dziedziny motoryzacji. Piotr Menzel z klasy 4bt zdobył 44 punkty, niewiele mniej, bo 42 punkty uzyskał Adrian Cichos z 3bt, a dorobek przyszłego mechatronika Mateusza Machnika z 4at to 31 „oczka”. Wyniki te pozwoliły naszym uczniom uplasować się w środku tej silnej stawki.

Po zaciętej rywalizacji, uczestnicy Olimpiady Techniki Samochodowej mogli wysłuchać ciekawych prezentacji przedstawicieli firm BOSCH i ORLEN OIL, zapoznać się z ofertą dydaktyczną Wydziału a także zwiedzić bogato wyposażone specjalistyczne laboratoria.

Piotr, Adrian i Mateusz udowodnili po raz kolejny, że będąc uczniem Elektryczniaka można, a nawet należy rozwijać swoje pasje i zainteresowania, również te niekoniecznie związane z przepływem elektronów.

Opiekunem merytorycznym naszych Olimpijczyków był mgr inż. Marek Nitsche, nauczyciel elektrycznych przedmiotów zawodowych w Elektryczniaku.

 

 

 

 

Władysław Opoka - dyrektor Zespołu Szkół

Wyrażam słowa uznania uczniom Technikum za wspaniale zaprezentowaną wiedzę motoryzacyjną oraz pokazanie szkołom samochodowym, że pasja, zamiłowanie i możliwość rozwijania zainteresowań może być również pielęgnowana i doceniona w szkole elektrycznej i informatycznej.

Osiągnięte wyniki uczniów są potwierdzeniem rzetelnej pracy pozalekcyjnej Pana Marka Nitsche, który wykazuje się znakomitymi pomysłami i różnorodnością rozwijania wśród uczniów pasji i zainteresowań.

Pokazanie możliwości uczniów OPOLSKIEGO ELEKTRYCZNIAKA wśród ponad 500 uczniów szkół samochodowych w Warszawie dla wielu znawców stanowiło zaskoczenie, a zaprezentowana wiedza i umiejętności zdziwienie.

Gratuluję uczniom i opiekunowibudowania zamiłowań i rozpowszechniania możliwości młodego pokolenia uczniów naszego Zespołu Szkół.