Kurs na uprawnienia E w opolskim Elektryczniaku

Jak co roku rusza w naszej szkole kurs na uprawnienia E. Od lutego do kwietniu będą odbywać się dodatkowe zajęcia dla uczniów klas programowo najwyższych dzięki, którym mają oni okazję zdobyć  uprawnienia potrzebne po ukończeniu szkoły do skuteczniejszej rywalizacji na runku  pracy.
W każdym roku około 100 uczniów zdobywa  kwalifikacje potwierdzone certyfikatem, umożliwiające pracę w szerokorozumianych zawodach elektrycznych.  Po odbyciu szkolenia i warsztatów słuchacze przystępują do egzaminu. Jak dotychczas egzamin ten wypadał na najwyższym poziomie, liczymy, że i w tym roku będzie podobnie.

Zajęcia prowadzą specjaliści ze Stowarzyszenia Elektryków Polskich, którzy bardzo dobrze i sprawnie komunikują się z naszymi uczniami. Całość  koordynuje i organizuje Krzysztof Kamieniak - doradca zawodowy w Zespole Szkół Elektrycznych w Opolu.

Poniżej przedstawiamy specyfikację, w której zawarte są wszystkie oczekiwania jakie stawiane są przed prowadzącymi zajęcia.

Specyfikacja do kursu E w roku 2016 w Zespole Szkół Elektrycznych w Opolu:

Przedmiot zamówienia: Organizacja i przeprowadzenie kursu szkoleniowego dla  uczniów Zespołu Szkół Elektrycznych im. Tadeusza Kościuszki w Opolu zakończonego  egzaminem na uprawnienia „E” .

Lokalizacja kursu szkoleniowego i  miejsca końcowego egzaminu:

Zespół Szkół Elektrycznych im. Tadeusza Kościuszki,

45-063 Opole, ul. Tadeusza Kościuszki 39 – 41.

Szkoła  udostępni  gabinety przedmiotowe wyposażone w sprzęt teletechniczny, który umożliwi przeprowadzenie kursu szkoleniowego z wykorzystaniem efektywnych metod szkolenia zawodowego (tablica interaktywna, rzutnik multimedialny, rzutnik pisma, plansze poglądowe).

Organizacja zajęć: zajęcia kursowe dla grup muszą być realizowane równolegle w ustalonych dniach i godzinach (poniedziałek – czwartek, godz.: 14.00 do 17.30).

Liczba godzin:

• 16-17 godzin dla każdej grupy,
  • 16-17 godzin na każdego uczestnika kursu.

Liczba godzin przeznaczona na jedną osobę:

• 16-17-godzin zajęć szkoleniowych (jedna godzina zajęć to 45 minut);
  • egzamin w oddzielnie wyznaczonym terminie.

Wykonawca zapewni organizację kursu/szkolenia, w tym:

• Przygotowanie szczegółowego autorskiego programu szkolenia;
  • Przygotowanie harmonogramu  przeprowadzenia szkolenia dla grup w każdym ustalonym  dniu zgodnie z obowiązującym programem szkolenia;
  • Niezbędne materiały szkoleniowe, które każdy  uczestnik kursu otrzymuje na własność;
  • Prowadzenie zleconej i dostarczonej przez Zamawiającego dokumentacji szkolenia i przekazanie jej   po zakończeniu kursu: dzienniki zajęć, listy obecności i ewidencję zrealizowanego materiału dla każdej grupy;
  • Wydanie zaświadczeń potwierdzających uprawnienia „E” dla wszystkich osób, które pomyślnie zdały egzamin

Cel kursu/szkolenia:

Uprawnienia „E” są podstawowym wymogiem dla każdego pracownika branży elektrycznej, elektronicznej i mechatronicznej i które umożliwiają, zgodnie z obowiązującymi przepisami BHP obsługę, konserwację oraz naprawę maszyn, aparatów i urządzeń elektrycznych zasilanych napięciem do 1kV.

Dodatkowe uprawnienia „E” dla uczniów kończących naukę w technikum i szkole zasadniczej pozwolą na  efektywne poszukiwanie pracy i zatrudnienie zgodne z wyuczonym zawodem technika lub robotnika wykwalifikowanego branży elektrycznej.

Termin wykonania zamówienia /luty-kwiecień 2016 r.
Termin egzaminu luty-kwiecień 2016 r.

Zakres programowy:

• Wybrane zagadnienia z budowy i eksploatacji instalacji elektrycznych;
  • Polskie Normy i przepisy dla branży elektrycznej;
  • Organizacja bezpiecznej pracy przy urządzeniach elektrycznych;
  • Wybrane zagadnienia z eksploatacji urządzeń elektroenergetycznych;
  • Wybrane zagadnienia z pomiarów elektrycznych;
  • Ochrona od porażeń prądem elektrycznym.

Lista uczestników znajduje się u Pana K. Kamieniaka.

Materiały do kursy >>