ALE BOMBA !!! LAUREAT KONKURSU LITERACKIEGO Z OPOLSKIEGO ELEKTRYCZNIAKA

LAUREAT KONKURSU LITERACKIEGO Z OPOLSKIEGO ELEKTRYCZNIAKA!

Dziś świętujemy kolejny wielki sukces odniesiony przez naszego ucznia! Mateusz Golenia z klasy IV HT został laureatem I nagrody w Ogólnopolskim Konkursie Literackim SZKOLNE HISTORIE zorganizowanym przez Wydział Pedagogiczny Uniwersytetu Warszawskiego.

Na wyniki tego konkursu czekaliśmy długo, bo od maja 2010 roku. Jak się okazało – warto było!!!

Zwycięska praca nosi tytuł „Busido – droga ucznia” i jest kontrowersyjnym zapisem szkolnej historii autora.

Mateusz jest kolejnym przykładem łamiącym stereotyp jakoby uczniowie szkół technicznych nie posiadali humanistycznych zdolności. Sam o szkole i swoim w niej miejscu mówi tak:

"Jestem uczniem opolskiego Elektryczniaka. Elektryczniak to takie miejsce gdzieś na Ziemi tworzące ważną część świata dla ludzi z nim związanych. Może i Ty masz takie miejsce gdzieś w swoim świecie. To ścisła rzeczywistość gdzie poprzez realizowany program, teoretycznie, nie ma miejsca na rozwijanie humanistycznych pasji. Jednak jeśli masz odrobinę zapału to nawet tutaj możesz się spełniać w czymś co kochasz. Poza wybranym zawodem oczywiście."

Mateusz Golenia

Uczniowie naszej szkoły niejednokrotnie uczestniczyli w konkursach literackich czy olimpiadach humanistycznych na szczeblach wojewódzkim oraz ogólnopolskim zdobywając wysokie wyróżnienia. Wystarczy wspomnieć:

Krzysztofa Lachowicza (II miejsce w wojewódzkim konkursie literackimO Tobie, o mnie, o nas” organizowanego przez Urząd Miasta Opola ),

Patrycjusza Maziarskiego  (udział w Ogólnopolskim Turnieju Reportażu, jego esej Pt „Miasto” zdobył wówczas I wyróżnienie, uczestnictwo w  II, rejonowym etapie Olimpiady Literatury i Języka Polskiego, wyróżnienie honorowe Ogólnopolskiego konkursu „Dekalog 89 plus”, I miejsce w Wojewódzkim Konkursie Wiedzy o twórczości Zbigniewa Herberta),

Artura Przywarę (II miejsce w Wojewódzkim Konkursie Literackim „Spójrz Inaczej, II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie poetyckim O Laur Plateranki, publikacje w młodzieżowym czasopiśmie „Cogito”).

Serdecznie gratulujemy Mateuszowi, z niecierpliwością czekamy na Jego relację z uroczystego rozdania nagród, które będzie miało miejsce w Warszawie 15.02.2011r.