Opolskie Ogrody Talentów - Opolski Festiwal Robotów

Opolski Festiwal Robotów

26 czerwca na uroczystej gali zorganizowanej na Placu Wolności w Opolu uczeń klasy 2ET Paweł Wąs odebrał dyplom uznania. Gala była finałowym akcentem imprezy o nazwie Opolskie Ogrody Talentów, która odbywała się pod patronatem Prezydenta Miasta Opola. Miała ona na celu  odkrywanie talentów, wspieranie zdolnych uczniów oraz rozwijanie zainteresowań  dzieci i młodzieży  z opolskich szkół.

W jej ramach nasza szkoła była współorganizatorem części konkurencji na zawodach, które odbyły się na Politechnice Opolskiej 31 maja 2014 r. Nie mogło zatem na takiej imprezie zabraknąć również i naszych uczniów. Ogółem do zawodów przystąpiło ok. 150 osób z całej z Polski oraz Czech, rywalizujących w siedmiu dyscyplinach. Nasza sekcja robotyki brała udział w zmaganiach Lego Sumo, a Paweł Wąs, uczeń klasy 2ET w pozostałych konkurencjach sumo.

Od uczestników wymagano samodzielnej budowy od podstaw robota z zestawów klocków lego lub podzespołów elektronicznych i mechanicznych.

Rywalizacja była bardzo zacięta i...wyczerpująca zarówno dla zawodników, jak i ich konstrukcji. Aby dojść do finału, trzeba było zmagać się z wieloma przeciwnikami w eliminacjach, a następnie pokonać zwycięzców w poszczególnych grupach.

Naszym konstruktorom Lego Sumo na drodze wyjścia z grupy stanęły na drodze m.in. wielkie konstrukcje zaopatrzone w kilka silników, które ostatecznie wygrały zawody w tej konkurencji. Choć walki przypominały czasem zmagania Davida z Goliatem, nasze roboty dzielnie się trzymały.

Konstrukcje Pawła Wąsa nie miały sobie równych w kategorii Sumo oraz MiniSumo Junior, zajmując w obu pierwsze miejsce.

Najmłodsi uczestnicy mogli wziąć udział w kursie budowy robota z klocków Lego oraz rywalizować w konkurencji ECO – ROBOTÓW.

Zawody cieszyły się dużym zainteresowaniem, o czym świadczy bardzo duża liczba uczestników oraz kibiców.

Uczestnicy zawodów:
Paweł Wąs - 2ET
Jakub Bias - 1AT
Marceli Makarewicz - 1AT
Paweł Fronia - 1AT
Marcin Konop – 1AT

Wszystkim uczniom gratulujemy i życzymy miłych wakacji!!!

dyplom