Kolejny rok szkolny za nami

Zakończenie roku szkolnego 2013/2014

„Lato, lato, lato czeka”…

27 czerwca 2014 r. uczniowie „Opolskiego Elektryczniaka” po całym roku pracy zakończyli rok szkolny. Tradycyjnie już młodzież, grono pedagogiczne, dyrekcja uczestniczyli we mszy świętej, która została odprawiona o godz. 8.00 w kościele
św. Apostołów Piotra i Pawła.

Następnie o godz. 9.00 na boisku szkolnym odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego, którą poprowadził uczeń 3dt Szymon Kowalik, a na którą przybyli zaproszeni goście: płk. mgr Stefan Szelka Prezes Opolskiego Zarządu Wojewódzkiego Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych, przedstawiciel Centrum Elektrycznego El 12.

Na wstępie zabrał głos Pan dyrektor Dariusz Dobrowolski, który w swoim wystąpieniu podsumował kończący się rok szkolny, przypomniał sukcesy i osiągnięcia uczniów, przedstawił zrealizowane projekty. Zwrócił uwagę na podnoszenie jakości bazy szkolnej, czego przykładem jest powstanie nowej, nowoczesnej pracowni elektrycznej. Następnie Pan dyrektor podziękował nauczycielom i wychowawcom za trud włożony w nauczanie i wychowanie, rodzicom za wsparcie i pomoc dla szkoły. Podziękowania skierował również do swoich współpracowników – wicedyrektorów i kierowników. Życząc młodzieży udanych wakacji przypomniał zasady bezpieczeństwa na drogach, kąpieliskach, w pracy.

Następnie miała miejsce doniosła uroczystość – odznaczenie sztandaru szkoły.

Pan płk mgr Stefan Szelka – prezes Zarządu Głównego Związku na wniosek Opolskiego Zarządu Wojewódzkiego Związku Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych w asyście Pana dyrektora Dariusza Dobrowolskiego za prowadzenie z motywacji patriotycznych działalności służącej upowszechnianiu i upamiętnianiu chwalebnych czynów obrońców i wyzwolicieli ojczyzny uhonorował sztandar Zespołu Szkół Elektrycznych im. T. Kościuszki w Opolu Krzyżem Pamiątkowym „Zwycięzcom 1945”.

Po dekoracji sztandaru Pan dyrektor wręczył za bardzo dobre wyniki w nauce 56 uczniom świadectwa z wyróżnieniem i złote tarcze. Najwyższą średnią w szkole – 5,69 uzyskał uczeń klasy 3dt Damian Kwolek. Tarcze srebrne za dobre wyniki w nauce otrzymało 7 uczniów. Ponadto uczniowie zostali nagrodzeni za udział w konkursach, olimpiadach, zdobycie czołowych lokat w sporcie.

Pan dyrektor przyznał również nagrody dyrektora, które otrzymali: Pani Beata Peczeniuk, Pani Natalia Skowron, Pan Artur Rapiński oraz Pan Piotr Dworaczyk.

Przedstawicielka firmy EL12 wręczyła uczniom nagrody za udział w Akademii El12.

Uroczystość zakończenia roku szkolnego uświetnił występ szkolnej orkiestry dętej pod batutą Pana Przemysława Ślusarczyka.

Następnie młodzież spotkała się z wychowawcami.