ELEKTRYCZNIAK NA OLIMPIADZIE

Finał wojewódzki Olimpiady Teologii Katolickiej
Kraków 2011

Już po raz 21 młodzież z opolskich szkół ponadgimnazjalnych miała okazję sprawdzić swoją wiedzę w Olimpiadzie Teologii Katolickiej. Tegoroczną Olimpiadę organizuje archidiecezja krakowska pod hasłem: "Mieć wyobraźnię miłosierdzia”.

Najlepszych 72 uczniów miało okazję powalczyć na szczeblu wojewódzkim, a trójka najlepszych w marcu pojedzie do Krakowa na finał ogólnopolski. Z naszej szkoły do etapu diecezjalnego (wojewódzkiego) zakwalifikowali się: Dawid Galus III dt, Piotr Kubiczek III dt, Marek Gallus III et, Dawid Soll III et, Łukasz Grygiel III et. Poza pytaniami typowo teologicznymi, związanymi ze znajomością Pisma Świętego i nauczania papieży, uczestnicy musieli popisać się także wiedzą na temat ostatniej pielgrzymki Ojca Świętego Jana Pawła II do Ojczyzny (16 – 19 sierpnia 2002 r.).

W finale wojewódzkim nasi uczniowie zaprezentowali się bardzo dobrze. Dawid Galus zdobył 37 punktów, plasując się na 21 miejscu.  Piotr Kubiczek zdobył 35 punktów, Marek Gallus 33 pkt, Łukasz Grygiel 27 pkt, Dawid Soll 24 pkt.

Gratulujemy dobrych wyników i życzymy dalszych sukcesów!