Elektryczniak po egzaminach zawodowych 2014

Egzaminy zawodowe

2 lipca 2014 r, był ostatnim dniem egzaminu zawodowego w Zespole Szkół Elektrycznych w Opolu.

W laboratorium maszyn elektrycznych przeprowadzono egzamin potwierdzający kwalifikacje w zawodzie technik elektryk. Był to egzamin z zakresu kwalifikacji E.7 - montaż i konserwacja maszyn i urządzeń elektrycznych, dla zdających gościnnie w naszym ośrodku egzaminacyjnym.

Podczas tego egzaminu nauczyciele zdobywali doświadczenie, które powinno procentować w następnej sesji, kiedy uczniowie klas trzecich technikum i szkoły zasadniczej będą przystępować do egzaminu zawodowego. Obecna sesja charakteryzowała się dużą różnorodnością. Nowy egzamin z zakresu kwalifikacji E7, E12, E15 przeplatał się z egzaminem potwierdzającym kwalifikacje zawodowe (stary egzamin).

23 czerwca 2014 r. w etapie pisemnym na 226 zgłoszonych do egzaminu przystąpiło 205 absolwentów naszej szkoły i skierowanych przez OKE we Wrocławiu. Egzamin odbywał się pod nadzorem 11 komisji.

24 i 25 czerwca odbywał się etap praktyczny, bardziej złożony logistycznie dla198 zdających (przy 232 zgłoszonych). Egzamin odbywał się na dwie zmiany dla wszystkich zawodów kształconych w technikum elektrycznym. Absolwenci szkoły zasadniczej etap praktyczny egzaminu odbędą w najbliższych dniach we Wrocławiu.

Należy docenić wysiłek zespołów nadzorujących włożony podczas przygotowania egzaminów i w ich trakcie. Sesja przebiegała bez zakłóceń i zgodnie z procedurami.

Za wzorcową należy uznać współpracę naszej szkoły z Zespołem Szkół Ekonomicznych w zakresie wymiany członków ZN – tak trzymać.

Podziękowania składamy również nauczycielom z ZPO w Opolu za udział
w pracy ZN.

Życzymy przyjemnie spędzonych wakacji a 29 sierpnia zapraszamy po odbiór dyplomów.