Pożegnanie absolwentów Zasadniczej Szkoły Zawodowej

13 czerwca 2014 r. kolejny etap edukacji zakończyli absolwenci Publicznej Zasadniczej Szkoły Zawodowej Nr 3. W sali konferencyjnej odbyło się ich pożegnanie.

Po raz ostatni spotkali się z dyrekcją, nauczycielami i przedstawicielami Samorządu Uczniowskiego. Po przywitaniu zebranych przez młodszego kolegę zabrał głos Pan dyrektor Dariusz Dobrowolski, który pogratulował ukończenia szkoły, życzył absolwentom, aby w dalszym dorosłym życiu kierowali się dobrem, uczciwością, by konsekwentnie dążyli do celu oraz wykorzystali wiedzę zdobytą w szkole. Pan dyrektor wyraził nadzieję, że pożegnanie dotyczy tylko typu szkoły, a we wrześniu spotkamy się w Liceum Ogólnokształcącym dla Dorosłych.

Kolejnym etapem uroczystości było wręczenie przez Pana dyrektora Dariusza Dobrowolskiego i wychowawczynię Panią Marię Kowalską świadectw ukończenia szkoły. Jako pierwszy świadectwo odebrał Dariusz Kokot, który uzyskał najwyższą średnią w szkole. Otrzymał  statuetkę i znaczek – „Absolwent szkoły”. Pan dyrektor podziękował również wychowawczyni, wręczając statuetkę z napisem: Serdeczne podziękowania za opiekę wychowawczą nad uczniami klasy III a Publicznej Zasadniczej Szkoły Zawodowej w Opolu.

Oprócz tego absolwenci otrzymali certyfikaty uczestnictwa w projekcie "Zawodowe perspektywy - program rozwojowy szkół zawodowych Miasta Opola", który współfinansowany był przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. W ramach tego projektu uczniowie klasy 3az ukończyli kurs oraz uzyskali Świadectwo Kwalifikacji SEP E 1KV. Koordynatorem projektu w Zespole Szkół Elektrycznych im. T. Kościuszki był Pan Krzysztof Kamieniak – szkolny doradca zawodowy.

Uroczystość przygotowali uczniowie klasy 2bt i 3at pod kierunkiem pani Beaty Peczeniuk.