Opolska Kampania Edukacyjna „Przyhamuj, życie przed Tobą”

W dniu 5.06.2014 na obiektach Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Opolu odbyło się podsumowanie Opolskiej Kampanii Edukacyjnej „Przyhamuj, życie przed Tobą”. W spotkaniu udział wzięli uczniowie naszej szkoły z klasy 3ct i klasy 2at. Pomysłodawcą i organizatorem spotkania byli wojewoda opolski Ryszard Wilczyński, Opolski Kurator Oświaty Halina Bilik, Opolski Wicekurator Oświaty Rafał Rippel, przedstawiciele władz oświatowych, a także przedstawiciele Policji, Państwowej Straży Pożarnej i pracownicy Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego.

Zasadniczym celem kampanii było propagowanie zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego. Spotkanie zorganizowane było w dwóch częściach, wykładach dotyczących szeroko rozumianych przepisów bezpieczeństwa ruchu drogowego i konkursach: jazdy na czas w alko-goglach, udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz trening na symulatorze zderzeń pod okiem instruktorów WORD. Uczniowie, którzy posiadali aktualny dokument potwierdzający uprawnienia do kierowania pojazdem silnikowym, mogli zmierzyć się w konkurencji jazdy sprawnościowej samochodem w alko-goglach. Nasi uczniowie uzyskując najlepsze czasy byli bezkonkurencyjni w zawodach, zajmując odpowiednio pierwsze, drugi i trzecie miejsce.