MISTRZOWIE EUROPY I MISTRZOWIE POLSKI POKONANI!

Na zaproszenie kleryków, którzy w naszej szkole odbywają praktyki semestralne, w środę 12 stycznia 2011 roku na sali gimnastycznej w seminarium odbył się towarzyski mecz pomiędzy reprezentacją „Elektryczniaka” a drużyną Kleryków. Po dramatycznym meczu piłki nożnej, uczniowie naszej szkoły pokonali drużynę kleryków Wyższego Seminarium Duchownego w Opolu 13:10. Przypomnijmy tylko, że klerycy zdobyli tytuł Piłkarskich Mistrzów Europy Kleryków w 2004 r., jak również zdobyli tytuł Mistrza Polski w 2007 roku, jakby tego brakowało to można jeszcze dodać, że fachowym przygotowaniem drużyny zajmuje się Józef Żymańczyk, były piłkarz Odry Opole i Ruchu Radzionków.

Początek meczu był bardzo nerwowy, każda z drużyn starała się poznać przeciwnika. Pierwsi bramkę zdobyli klerycy – można powiedzieć bardziej precyzyjnie, że pierwsze trzy bramki zdobyli klerycy. Nasi uczniowie nie potrafili znaleźć sposobu na drużynę seminaryjną i na rewelacyjnie dysponowanego tego dnia bramkarza. Jednak cenne rady i zmiana ustawienia zawodników przez trenera Jarosława Stykałę spowodowały, że uczniowie zaczęli odrabiać straty, doprowadzając do stanu 5:5. Potem mecz był bardzo zacięty i wyrównany, bramka za bramkę. Dopiero w ostatnich dwóch minutach spotkania nasi uczniowie wyszli na prowadzenie, którego nie oddali do końca meczu, jednocześnie zdobywając ostatnią bramkę w ostatniej sekundzie spotkania.

Opiekun drużyny seminaryjnej ks. dr Jerzy Kostorz, wręczając reprezentacji naszej szkoły piłkę do gry na hali, jako pamiątkę spotkania – zapowiedział rewanż na początku marca. Drużyna „Elektryczniaka” odbędzie sparingowe spotkanie z seminarium opolskim przed rozpoczynającymi się w marcu w Radomiu Mistrzostwami Polski Kleryków w piłce nożnej.

Nasza drużyna wystąpiła w składzie: A. Gola, M. Maciejczyk, Ł. Małek, M. Jambor, M. Sus., P. Winiarski, T. Moshner, D. Zmuda, R. Szopa, F. Murlowski. Trenerem naszej reprezentacji jest Jarosław Stykała.