Europejski Uniwersytet Latający wylądował w Elektryczniaku

ula

21  maja  w  naszej  szkole  gościliśmy  przedstawicielkę  Fundacji  Centrum  Edukacji  Obywatelskiej  Magdalenę  Świderską  oraz  eksperta  do  spraw  integracji  z  Unią  Europejską  z  Komisji  Europejskiej  z  Warszawy  dra Jerzego  Wijciechowskiego.  Obie  instytucje  rozpoczęły  właśnie  realizację  programu  edukacyjnego  pod  nazwą  "Europejski  Uniwersytet  Latający".  Do  projektu  tego  zakwalifikowano  20  szkół  z  całej  Polski  w  tym  naszą  szkołę.  Warunkiem  kwalifikacji  było  prowadzenie  działalności  edukacyjnej  w  ramach  Szkolnych  Klubów  Europejskich  a  jak  wiadomo  nasz  SKE  EUROELEKTRYK  ma  nie  małe  osiągnięcia.

Projekt  zakłada  cykl  czterech  spotkań  na  terenie  szkoły  na  tematy  związane  z  Unią  Europejską.

Temat  pierwszego  spotkania  to  "Po  co  ten  Parlament'. Na  początku  członkowie  SKE  przedstawili  prezentację  oraz  filmy  pokazujące  dorobek działalności  Klubu. Następnie  nasi  goście  prowadzili  ożywioną  dyskusję  na  tematy  nurtujące  młodzież i  wyjaśniali  wiele  problemów  uświadamiając  pozycję  naszego  kraju  w  UE  oraz  przedstawiając  możliwości  jakie  stwarza UE  młodemu   człowiekowi.

Kolejne  spotkanie  na  przełomie  września  i  pażdziernika.  Tym  razem  w  gronie  gości  obok  eksperta  przybędzie  honorowy  ambasador  UE -  kto? -  to  na  razie  niespodzianka.  22 maja na  antenie  Radia  RMF MAXXX  emitowany  był   wywiad  z  członkami  SKE  oraz  z  opiekunką  Klubu  Katarzyną  Dworaczyńską,   na  debatę  telewizyjną:  "Dwa  łyki  polityki" do  TV  Regionalnej , wyemitowanej  23.05 o  godz. 20.00  zostali  zaproszeni  uczniowie  naszej  szkoły,  a  Regionalny  Ośrodek  Debaty  Międzynarodowej   zaprosił  członków  Klubu  na  spotkanie  poświęcone  tematowi "10  lat  członkostwa  Polski  w  Unii  Europejskiej"  podczas  którego  pokazać  mamy  prezentację  z  działalności  Klubu  i  pochwalić  się  osiągnięciami  Elektryka - szkoły  prawdziwie  nowoczesnej  i  europejskiej.  Spotkanie  będzie  miało  miejsce  w  Auli Błękitnej  Uniwersytetu  Opolskiego 6  czerwca.