PODAROWALI ŚWIĘTA DZIECIOM !

W OPOLSKIM ELEKTRYCZNIAKU w okresie przedświątecznym prowadzone były liczne akcje charytatywne. Prowadzone akcje docierają z pomocą do dzieci, osób ubogich, chorych. To już po raz czwarty przeprowadzono w naszej szkole akcję „Podaruj mi święta”. Do akcji prowadzonej przez Parafię Przemienienia Pańskiego oraz Zespół Szkół Elektrycznych – patronat honorowy objął Dyrektor naszej szkoły Władysław Opoka -  przyłączyły się inne szkoły i parafie. W tym roku zbieraliśmy artykuły szkolne, zabawki oraz słodycze.  Prezenty świąteczne trafiły do dzieci specjalnej troski z Zespołu Szkół Specjalnych w Raciborzu.

Przez pierwsze trzy tygodnie Adwentu trwało zbieranie darów. Większość uczniów i nauczycieli pozostała anonimowymi darczyńcami, składając zabawki, maskotki, pomoce szkolne, czy słodkości. Następnie organizatorzy akcji zawieźli wszystko do Raciborza. Ilość darów przerosła nasze oczekiwania, czego najlepszym dowodem był samochód dostawczy wypełnione po same brzegi. Radość i szczęście zagościło na twarzach dzieci i podopiecznych.

Do szkoły zostały przysłane podziękowania za przeprowadzoną akcję:

Kierujemy do Was słowa podziękowania za organizację zbiórki darów dla dzieci specjalnej troski, uczniów Zespołu Szkół Specjalnych w Raciborzu.

Z podziwem obserwujemy Wasza pomysłowość i szczerą chęć niesienia pomocy dzieciom, dla których los nie był łaskawy.

Życzymy Wam dużo zdrowia, pomyślności, sukcesów w nauce oraz tego, by Wasze gorące serca były zawsze pełne miłości dla innych ludzi.

Rodzice i nauczyciele mogą być z Was dumni!

Cóż dodać? Wszystkim za wszystko składamy z serca płynące dzięki!