Pożegnanie absolwentów

25 kwietnia o godzinie 9.00 odbyło się uroczyste pożegnanie tegorocznych absolwentów Publicznego Technikum Nr 5, które prowadził absolwent klasy 4ft Maciej Kuliński.

Na uroczystość przybyli zaproszeni goście, a wśród nich Pani Ewa Dęga – Przewodnicząca Rady Rodziców i Rady Szkoły oraz Rodzice wyróżnionych absolwentów. Spotkanie rozpoczęło się przemówieniem Pana Dyrektora Dariusza Dobrowolskiego, który przywitał zaproszonych gości, pogratulował absolwentom ukończenia najlepszej na Opolszczyźnie szkoły technicznej. Podziękował za liczny udział w konkursach, olimpiadach i zawodach sportowych oraz życzył powodzenia na egzaminie maturalnym i potwierdzającym kwalifikacje zawodowe.  Zwrócił się również do Rodziców , podkreślając ich wkład w wychowanie i kształcenie oraz pogratulował uzyskania przez pociechy świadectw z wyróżnieniem.

Następnie zabrała głos Pani Ewa Dęga, która pogratulowała absolwentom ukończenia szkoły i życzyła powodzenia na egzaminie maturalnym i potwierdzającym kwalifikacje zawodowe. Kolejnym punktem uroczystości było przekazanie sztandaru uczniom klas młodszych. Absolwenci wchodzący w skład Pocztu Sztandarowego wypełnili swoją misję wzorowo. Przez 4 lata godnie reprezentowali szkołę na różnych uroczystościach. Dyrektor podziękował za zaangażowanie i dokonał przekazania symbolu szkoły uczniom klasy trzeciej.

Po przekazaniu sztandaru szkoły Pan dyrektor Dariusz Dobrowolski wręczył absolwentom nagrody. Najlepsi spośród nich zostali wyróżnieni nagrodami ufundowanymi przez Radę Rodziców. W  Publicznym Technikum Nr 5 świadectwo z wyróżnieniem i Złotą Tarczę z napisem „za bardzo dobre wyniki w nauce otrzymało 21 absolwentów. Listy gratulacyjne otrzymali Rodzice wyróżnionych.

Kończący szkołę wyróżnieni zostali również złotymi medalami za godne reprezentowanie szkoły w konkursach i olimpiadach, zawodach sportowych, działalność na rzecz szkoły i klasy, w LOK, Klubie Europejskim, w szkolnej orkiestrze dętej. Pan dyrektor podziękował również wychowawcom klas za opiekę nad uczniami.

Po części oficjalnej odbyła się część artystyczna, nad którą czuwały Pani Małgorzata Jaworska – Suwała i Pani Monika Krzeptoń.  Na wstępie zabrał głos prowadzący, który w imieniu absolwentów podziękował dyrekcji, nauczycielom, wychowawcom za opiekę i pomoc oraz społeczności szkolnej za wspólnie spędzone lata. Część artystyczną przygotowali uczniowie klasy 1at i 4ct. Uroczystość uświetnił występ szkolnej orkiestry dętej pod batutą Pana Przemysława Śklusarczyka oraz zespołu muzycznego TD3, w skład którego wchodzą uczniowie klasy 3dt.