DZIEN OTWARTY PO RAZ DRUGI

29 kwietnia 2014 r. gościliśmy po raz drugi w murach OPOLSKIEGO ELEKTRYCZNIAKA uczniów gimnazjów wraz z rodzicami, nauczycielami i wychowawcami.

W ciągu całego dnia naszą szkołę odwiedziło kilkuset gimnazjalistów z całej Opolszczyzny. Grupa wolontariuszy – uczniów klas pierwszych i drugich naszej szkoły oprowadzała gości po najlepszej na Opolszczyźnie szkole technicznej.

W szkolnych murach można było zapoznać się z najnowszymi nowinkami z dziedziny mechatroniki, elektroniki i informatyki oraz teleinformatyki. Atrakcją dnia była możliwość wzięcia udziału w zajęciach w najnowocześniejszej w regionie pracowni systemów alarmowych SATEL, w nowo otwartej PRACOWNI ELEKTRYCZNEJ orazw PRACOWNI TELEINFORMATYCZNEJ. Dodatkowo można było obejrzeć prezentację Lost City Opole - projekt uczniowski oparty na 3D, wysłuchać o osiągnięciach uczniów w międzynarodowym konkursie edukacyjnym „ ODYSEJA UMYSŁU”. W nowoczesnych salach lekcyjnych można było obejrzeć doświadczenia z  fizyki oraz programować roboty Lego wraz ze zwycięzcami ostatniego konkursu „ Robo Elektryk Day” w ramach OPOLSKIEJ LIGI ROBOTÓW.

Najatrakcyjniejszą częścią DNIA OTWARTEGO były rozgrywki w piłkę siatkową o PUCHAR DYREKTORA ZSEL, w której wzięły udział drużyny gimnazjalistów z województwa opolskiego oraz nieoficjalne mistrzostwa Opola w League of Legends, w których wystartowało 16 drużyn.

Zwycięskie drużyny w obydwu turniejach otrzymały pamiątkowe statuetki. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i zapraszamy za rok.

Nauczycielom, pracownikom i uczniom  oraz organizatorom akcji "DZIEŃ OTWARTY" w naszym Zespole Szkół przekazuję serdeczne podziękowania i gratulacje.

Szczególne podziękowania kieruję dla pana Bogusława Rączki za zorganizowanie i przeprowadzenie turnieju w piłkę siatkową oraz dla uczniów: Dawida Kamińskiego, Maksyma Terenzani i Macieja Niedźwieckiego za przeprowadzenie zawodów w League of Legends.