Pierwsze spotkanie Opole Ruby Users Group

W czwartek 24 kwietnia w budynku Wyższej Szkoły Bankowej w Opolu, odbyło się pierwsze spotkanie Opole Ruby Users Group.  Pod tą nazwą mają gromadzić się na cyklicznych spotkaniach programiści używający w swojej pracy nad różnymi projektami języka Ruby oraz frameworka Ruby on Rails a także osoby początkujące, chętne by nauczyć się i spróbować czegoś nowego.

Pierwsze spotkanie miało na celu zapoznanie z całkowitymi podstawami tworzenia aplikacji w Ruby on Rails. Zajęcia prowadził Marek Buszman - absolwent naszej szkoły z 2012 roku a obecnie programista w firmie NetGuru w Poznaniu a także współwłaściciel startupu InsideGames rozwijanego pod skrzydłami Parku Naukowo-Technologicznego w Opolu. Docelowo spotkania ORUG mają odbywać sie co miesiąc i dać możliwość stałej wymiany wiedzy, doświadczenia oraz kontaktów dla osób zainteresowanych tworzeniem aplikacji internetowych. Jak wspominali prowadzący, Opole jest miejscem, gdzie pod tym względem jeszcze niewiele się dzieje i pora to zmienić. Możemy się pochwalić, że znaczną część obecnych stanowili ludzie związani - obecnie lub w przeszłości - z Elektryczniakiem.

Wszystkich chętnych zapraszamy! Aby śledzić wydarzenia lub dołączyć do grupy można zostawić swój email na stronie meetrb.com. Można także dołączyć do grupy Opole Ruby Users Group  na Facebooku. O kolejnych spotkaniach będziemy informować także na naszej szkolnej stronie WWW.