Młoda krew ratuje życie w Elektryczniaku

krew-pod-pradem

11.04.2014r. już po raz dwudziesty w naszej szkole miała miejsce akcja oddawania krwi pod hasłem ,,Młoda krew ratuje życie”. Jej organizatorem było Szkolne Koło PCK przy we współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Opolu. Zgłosiło się około  50 uczniów z czego 40 oddało krew. Łączna ilość krwi jaką udało się zebrać to 18 litrów. Wśród oddających krew znalazły się również uczennice VLO w Opolu.  Krwiodawcy z naszej szkoły otrzymali tradycyjne zestawy upominków przygotowane przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Mogli również posilić się napojami, świeżymi owocami oraz pysznymi pączkami, które ufundowała Rada Rodziców.

Gorące podziękowania kierujemy do naszej wspaniałej młodzieży ,dzięki której można było przeprowadzić kolejną akcję ratującą życie wielu osób. To wspaniały dar dla tych, którzy tego oczekują.