MAGICZNY PORANEK

W pochmurne przedpołudnie 20 stycznia spotkała uczniów klas I do III oraz nauczycieli wspaniała niespodzianka. Naszą Szkołę odwiedził ze swym programem niezwykły gość – znakomity iluzjonista. Niespodzianka była tym większa, że kiedy schodziliśmy do sali gimnastycznej spodziewaliśmy się apelu podsumowującego miniony semestr, pełnego statystyk i upomnień. Dopiero aranżacja sceny i miejsca siedzące dla widzów wskazały, że czeka nas coś zupełnie innego. Po wstępnym przemówieniu Pana Dyrektora Władysława Opoki na scenie ukazał się Iluzjonista i rozpoczął swój pokaz.

Początkowa nieufność widzów przeradzała się z czasem w coraz większy entuzjazm. Artysta zadziwiał nieprzeciętną zręcznością i poczuciem humoru. Byliśmy świadkami znikania różnych przedmiotów, przemiany papierków w banknoty (tę sztuczkę udało się powtórzyć z powodzeniem kilku uczniom, których nazwisk, z uwagi na bezpieczeństwo, nie podajemy). Punktem kulminacyjnym programu było mrożące krew w żyłach przecięcie piłą jednej z naszych uczennic. Na szczęście była to tylko sztuczka i Karolina wyszła z tej próby bez szwanku. Po zakończeniu przedstawienia przeszliśmy do klas w dużo lepszych humorach i kolejne lekcje przebiegały w miłej atmosferze – może jednak czary istnieją? Niedowiarków odsyłamy do ponownej lektury Harrego Pottera. Uśmiechnięta i zadowolona młodzież pragnie podziękować dyrektorowi za zorganizowanie tak miłej niespodzianki i oczywiście prosi o więcej...! Sponsorem jest Rada Rodziców i właśnie Rodzicom dziękujemy za sfinansowanie wspaniałego programu. A teraz czeka nas nauka i praca – rozpoczął się II semestr i potrwa on niestety aż do czerwca – dla klas programowo najwyższych do końca kwietnia 2011r.