Uczniowie Elektryczniaka na targach CeBIT

W dniach 13-14 marca 10 uczniów naszej szkoły wraz z opiekunem uczestniczyło w targach branżowych „CeBIT Hannover 2014”, na których zapoznali się z najnowszymi rozwiązaniami w dziedzinie telekomunikacji oraz informatyki. Duża grupa czołowych producentów sprzętu i oprogramowania prezentowała rozwiązania oparte na „Cloud Computing”, ponadto wiele dużych firm prezentowało rozwiązania IT wspierające edukację.

Na stoiskach dostawców sprzętu dla operatorów telekomunikacyjnych można było zapoznać się z nowymi rozwiązaniami sprzętowymi dotyczącymi transmisji szerokopasmowych oraz systemów zabezpieczeń. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również prezentowane rozwiązania do „Inteligentnych Budynków”, które oferują pełną kontrolę i sterowanie tymi systemami przy użyciu dowolnego urządzenia posiadającego możliwość podłączenia do Internetu.

Generalnie tegoroczne targi pokazały bardzo dynamiczny rozwój technologii mobilnych oraz duże zainteresowanie przechodzeniem w systemy oparte na „Cloud Computing”. Wyjazd na targi był zorganizowany przez RCRE w ramach programu „OPOLSKIE SZKOLNICTWO ZAWODOWE BLIŻEJ RYNKU PRACY”, w którym nasza szkoła czynnie uczestniczy.