DZIEŃ OTWARTY I ROBO ELEKTRYK DAY

robo-elektryk-day

21 marca 2014 r. gościliśmy w murach OPOLSKIEGO ELEKTRYCZNIAKA uczniów gimnazjów wraz z rodzicami, nauczycielami i wychowawcami.

W ciągu całego dnia naszą szkołę odwiedziło kilkuset uczniów z całej Opolszczyzny. Były wśród nich grupy kilkuosobowe, ale także i całe klasy. Specjalnie przeszkolona grupa wolontariuszy – uczniów klas pierwszych i drugich oprowadzała gości po najlepszej na Opolszczyźnie szkole technicznej. W szkolnych murach można było zapoznać się z najnowszymi nowinkami z dziedziny mechatroniki, elektroniki i informatyki oraz teleinformatyki. Zobaczyć  najnowocześniejszą w regionie pracownię systemów alarmowych SATEL oraz nowo otwartą pracownię elektryczną.

W nowoczesnych salach lekcyjnych można było uczestniczyć w zajęciach z  multimedialnej matematyki, obejrzeć doświadczenia z  fizyki czy bardzo ciekawe zajęcia z przedsiębiorczości i wiedzy o kulturze oraz wysłuchać wykładu o Akademii CISCO i sieciach komputerowych.

Elektryczniak to nie tylko szkoła, w której można zdobyć dobry zawód, ale również rozwijać swoje pasje artystyczne z różnych dziedzin kultury. Przekonać się o tym mogli gimnazjaliści uczestnicząc w lekcji wiedzy o kulturze, oglądając filmy zrealizowane przez grupę filmową działającą w ramach szkolnego koła filmowego, biorącą udział w ogólnopolskim konkursie filmowym  z projektu „Film na horyzoncie”.

Najatrakcyjniejszą częścią DNIA OTWARTEGO były zawody miłośników robotyki ROBO ELEKTRYK DAY w ramach powstałej OPOLSKIEJ LIGII ROBOTÓW. Młodzi ludzie mogli zmierzyć się w konkurencjach LEGO Sumo, LEGO LineFollower oraz LEGO Slalom. W zawodach wystartowało 31 zawodników z Zespołu Szkół TAK, Publicznego Gimnazjum nr 5, Publicznego Gimnazjum nr 8, Publicznego Gimnazjum w Leśnicy, Publicznego Gimnazjum w Zdzieszowicach, Zespołu Szkół w Chróścinie, Zespołu Szkół w Gogolinie oraz Zespołu Szkół Elektrycznych w Opolu. Po bardzo wyrównanej rywalizacji wyłoniono trzy najlepsze zespoły:

1 miejsce Jakub Bias, Marceli Makarewicz – Zespół Szkól Elektrycznych w Opolu

2 miejsce Marek Wingert, Sandra Fesser – Zespół Szkół w Gogolinie

3 miejsce – Granatowski Paweł – Zespół Szkól TAK im. Ireny Sendlerowej w Opolu

Czwarte miejsce zajęli najmłodsi uczestnicy turnieju: Agata Łozińska z klasy czwartej oraz Maksymilian Zamojski z klasy drugiej szkoły podstawowej.

Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali pamiątkowe dyplomy a trzy najlepsze drużyny nagrody ufundowane przez Radę Rodziców oraz firmę Balluff Sp. z o. o. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i zapraszamy za rok na kolejny turniej.

Wszystkim nauczycielom, pracownikom i uczniom  oraz organizatorom akcji "DZIEŃ OTWARTY" w naszym Zespole Szkół przekazuję serdeczne podziękowania i gratulacje.

Szczególne podziękowania kieruję dla Pana Artura Rapińskiego za zorganizowanie i przeprowadzenie konkursu ROBO ELEKTRYK DAY.