ELEKTRYCZNIAK NA TARGACH EDUKACYJNYCH

13 i 14 marca 2014 r.  w Centrum Wystawienniczo – Kongresowym w Opolu odbyły się Targi Edukacyjne, w których  braliśmy udział.

Uczniowie gimnazjum mieli okazję poznać atrakcyjne kierunki kształcenia w naszej szkole, ofertę zajęć pozalekcyjnych stwarzających możliwości rozwoju pasji i zainteresowań. Na stoisku promującym szkołę przygotowanym przez Panią Lidię Ornatowską -  Bednarz widniały informacje na temat osiągnięć uczniów, udziału w programach rozwojowych. Dopełnieniem była prezentacja multimedialna przedstawiająca szkołę, jej pracownie, laboratoria.

Na naszym stoisku wyeksponowaliśmy również partnerów szkoły: el 12, ECO, SATEL. Firma BALLUFF zaprezentowała rozwiązania dla sieci przemysłowych IO – Link.

Atrakcją naszego stoiska było zaprezentowanie przez uczniów naszej szkoły, w ramach porozumienia z RCRE, możliwości nauki i zabawy z wykorzystaniem robotów LEGO MINDSTORMS.

Osiągnięcia szkoły na targach prezentowali nauczyciele: K. Król, R. Olender, J. Strzałka, P. Raczyński, M. Dziubałtowski, P. Dworaczek, Renata Kisza – Świątek,  K. Kamieniak,  P. Muszyński, L. Kamiński, A. Rapiński oraz uczniowie: M. Sochor, A. Nalepka, P. Steindor, A. Bartocha, G. Listwan, R. Schlechter, D. Przybylski, P. Hanusik, M. Mrowiec, R. Świtała,  P. Król, M. Król, M. Filipecki, Sz. Kowalik, M. Stanik, S. Mainka, M. Horodecki, T. Dobrakowski, S. Susa, D. Wałęsa, M. Boczar, D. Kamiński, J. Bias, M. Makarewicz, P. Fronia, M. Konop.

Stoisko nasze w Konkursie na najciekawsze stoisko targowe zdobyło wyróżnienie.

Targi edukacyjne były również znakomitą okazją do wymiany poglądów na temat nowoczesnych koncepcji edukacji zawodowej. 14 marca 2014 r. w sali konferencyjnej odbyła się konferencja zorganizowana przez  Kuratorium w Opolu oraz Centrum Wystawienniczo – Kongresowe pod patronatem Wojewody Opolskiego, Marszałka Województwa Opolskiego, Prezydenta Miasta Opola  „Współpraca szkół zawodowych i placówek z pracodawcami warunkiem niezbędnym efektywnego kształcenia na potrzeby rynku pracy”.

W konferencji brał udział dyrektor  Pan Dariusz Dobrowolski, który na przykładzie naszej szkoły, w ramach dobrych praktyk, przedstawił współpracę z pracodawcami.

Konferencja nt. współpracy szkół zawodowych i placówek z pracodawcamitargi 2014