DELEGACJA Z FRANCJI

11 stycznia 2011r. w godzinach popołudniowych odwiedziła naszą szkołę delegacja kadry kierowniczej szkół zawodowych z Burgundii, której towarzyszyli Pan Alain Henry dyrektor francuskiej Izby Przemysłowo – Handlowej w Polsce oraz Pan Janusz Karpiński Naczelnik Biura Spraw Międzynarodowych. Wcześniej goście zwiedzili Zespół Szkół Mechanicznych, Centrum Kształcenia Praktycznego, Zespół Szkół Zawodowych Nr 4.

Delegację serdecznie powitał dyrektor szkoły Pan Władysław Opoka oraz przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego.

W sali konferencyjnej Francuzów powitała szkolna orkiestra dęta pod batutą Pana Przemysława  Ślusarczyka. Wszyscy w skupieniu wysłuchali koncertu orkiestry, nagradzając jej występ gromkimi brawami. Z zaciekawieniem również zebrani wysłuchali występu Kamila Wrzeciono, który zagrał na gitarze i zaśpiewał kolędy.

Następnie goście zwiedzili szkołę. Z zainteresowaniem i zaciekawieniem oglądali wystrój gablot szkolnych na korytarzach. Uwagę ich zwróciła również makieta „Schemat Technologiczny Elektrowni”, którą objaśniał Pan Joachim Strzałka.

Francuzi oglądali również pracownie i laboratoria. Zwiedzili pracownię mechatroniczną, informatyczną, elektryczną, w których zajęcia prowadzili Pan Marek Nietsche, Pan Mariusz Rzęsa,  Pan Andrzej Dobranowski, Pan Andrzej Przytulski, Pan Andrzej Barczuk. Przyglądali się pracy uczniów, rozmawiali z prowadzącymi zajęcia, zadawali pytania, robili zdjęcia.

Goście odwiedzili również bibliotekę szkolną oraz salę gimnastyczną wraz z zapleczem sanitarno – higienicznym. O zbiorach bibliotecznych i elektronicznym systemie opracowania i wypożyczania zbiorów  poinformowała Pani Lidia Ornatowska – Bednarz.

Zwiedzając salę gimnastyczną z wielkim zainteresowaniem przyglądali się próbie poloneza, którą przed studniówką „trenowała” klasa 4dt i 4et. Tańczącym bili brawo, a jedna z Pań zatańczyła poloneza z Panem dyrektorem.

Po zwiedzeniu szkoły wszyscy udali się do sali konferencyjnej, gdzie dyrektor Pan Władysław Opoka przedstawił historię szkoły, system edukacji w Zespole Szkół Elektrycznych, strukturę organizacyjną szkoły, ofertę edukacyjną. Wspomniał również o osiągnięciach szkoły, zajęciach pozalekcyjnych oraz wymianie międzynarodowej.

Spotkanie przebiegło w miłej, serdecznej atmosferze. Na zakończenie dyrektor wręczył uczestnikom delegacji upominki - pamiątkowe medale Jubileuszu 60 – lecia szkoły. Goście oklaskami podziękowali za ciepłe przyjęcie, które planowane było na dwie godziny, a skończyło się po czterech.

Na pożegnanie wszyscy uczestnicy spotkania zrobili sobie wspólne pamiątkowe zdjęcie.

Z pewnością nasza szkoła będzie współpracować w zakresie organizowania praktyk zawodowych dla uczniów naszego technikum – takie zobowiązanie i ofertę przedstawił dyrektor, co spotkało się z pełną aprobatą naszych gości z Francji.