Nowoczesna pracownia elektryczna otwarta !!!

10 lutego 2014 r. w „Opolskim Elektryczniaku” odbyło się uroczyste otwarcie  nowoczesnej pracowni elektrycznej. Uroczystość uświetnili zaproszeni goście – Pani Barbara Kamińska Członkini Zarządu Województwa Opolskiego, przedstawiciel Kuratorium Oświaty Pani Maria Nowak starszy wizytator Wydziału Kształcenia i Wychowania, przedstawicielki Wydziału Oświaty Pani Beata Kowal Kierownik Referatu Organizacji i Rozwoju Oświaty i  Pani Kinga Pierzak – Kostuś Inspektor ds. Szkół Ponadgimnazjalnych, Pan Lesław Tomczak dyrektor RCRE w Opolu, Pan Adam Koj kierownik projektu „Opolskie szkolnictwo zawodowe bliżej rynku pracy”, Pan Bartłomiej Piechaczek asystent kierownika projektu, przedstawiciele Politechniki Opolskiej Pani dr inż. Barbara Grochowicz Prodziekan ds. dydaktyki Wydziału Elektrotechniki, Automatyki i Informatyki, Pan prof. dr hab. inż. Tomasz Boczar, Pan Andrzej Leszczyński dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Opolu, Pani Ewa Nowak-Kubler dyrektor Zespołu Szkół Ekonomicznych w Opolu, Pan Bogusław Januszko dyrektor Zespołu Szkół Mechanicznych w Opolu, Pan Władysław Opoka wieloletni dyrektor Zespołu Szkół Elektrycznych w Opolu, Pan Andrzej Jastrząb członek Zarządu Oddziału Opolskiego SEP, Pan Grzegorz Barankiewicz menager ds. Rozwoju i Sprzedaży Balluff, Pan Marek Nitsche przedstawiciel firmy FAMET, przedstawiciele firmy El 12 Pani Agnieszka Harus i Pan Grzegorz Kozacki, Pan Dawid Szymasek student Politechniki Opolskiej oraz nauczyciele i uczniowie szkoły.

Pan dyrektor Dariusz Dobrowolski bardzo serdecznie przywitał zaproszonych gości oraz podkreślił, że „Opolski Elektryczniak” to 5 szkoła w kraju pod względem zdawalności egzaminu zawodowego, więc tak znakomicie wyposażona i nowoczesna pracownia przyczyni się na pewno do podniesienia jakości pracy szkoły. Poinformował zebranych, że powstała ona w ramach Projektu „Opolskie szkolnictwo zawodowe bliżej rynku pracy”. Wspomniał również, że odwiedził nas prezydent Radomia z grupą nauczycieli zawodu, który zainteresował się projektem i był zachwycony pracownią. Pan dyrektor w swoim wystąpieniu zwrócił również uwagę na wspaniale układającą się współpracę szkoły z Politechniką Opolską, wspomniał o korzystaniu uczniów z uczelnianych pracowni i laboratoriów. Podkreślił, iż w ramach tej współpracy w czerwcu br. Damian Szymasek absolwent naszej szkoły i student Politechniki Opolskiej będzie w nowo oddanej pracowni bronił pracy inżynierskiej.

Następnie zabrał głos Pan Adam Koj kierownik projektu, który poinformował zebranych gości, że nowoczesna pracownia wyposażona w sprzęt o wartości 150 tys. zł. sfinansowana została z projektu „Opolskie szkolnictwo zawodowe bliżej rynku pracy”, który realizuje Regionalne Centrum Rozwoju Edukacji w ramach programu Specjalnej Strefy Demograficznej z programu Operacyjnego „Kapitał Ludzki”. Wspomniał, że projekt realizowany jest do końca maja 2015 r. i jego łączny budżet wynosi 18,8 mln. złotych, w tym 15% wkładu własnego, tj 2,8 mln. złotych. Nauczyciel szkoły Pan Rafał Olender poinformował gości, że pracownia wyposażona jest w nowoczesne stoły oraz urządzenia, które pozwolą uczniom, niezależnie od tytułu technika elektryka, zdobyć kwalifikacje z montażu i konserwacji maszyn elektrycznych oraz urządzeń i instalacji elektrycznych

Pan wicedyrektor szkoły Joachim Strzałka przedstawił historię pracowni, podkreślając jej coraz to nowsze oblicze w wyniku modernizacji prowadzonej przez szkołę w ramach środków własnych. Natomiast Pani Barbara Kamińska członkini Zarządu Województwa Opolskiego pogratulowała płynnego powiązania systemu edukacji z rynkiem pracy oraz zaangażowania w rozwój szkoły.

Punktem kulminacyjnym spotkania było uroczyste otwarcie pracowni. Przecięcia wstęgi dokonali: Pani Barbara Kamińska, Pan Lesław Tomczak oraz dyrektor szkoły Pan Dariusz Dobrowolski.  Ostatnim punktem programu było zwiedzanie pracowni.

Zdjęcia pochodzą z serwisu internetowego Urzędu Marszałkowskiego