MŁODA KREW RATUJE ŻYCIE W NAJLEPSZEJ SZKOLE TECHNICZNEJ NA OPOLSZCZYŹNIE

05.02.14r. już po raz dziewiętnasty w naszej szkole miała miejsce akcja oddawania  krwi pod hasłem ,,Młoda krew ratuje życie”. Jej organizatorem było Szkolne Koło PCK we współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Opolu oraz Zarządem Rejonowym Polskiego Czerwonego Krzyża w Opolu. Zgłosiło się ponad 40 uczniów z czego oddało krew 38. Łączna ilość krwi jaką udało się zebrać to 17,1 litra.

Krwiodawcy z naszej Szkoły otrzymali tradycyjnie zestawy upominków przygotowane przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w  Opolu. Mogli się również posilić świeżymi owocami, drożdżówkami i kanapkami przygotowanymi przez uczennice z klasy II d. Dyrektor Zespołu Szkół Dariusz Dobrowolski wraz z organizatorami tej pięknej i szlachetnej akcji ,,Młoda krew ratuje życie” kieruje słowa uznania i podziękowania do Uczniów, dzięki którym możliwe było przeprowadzenie kolejnej akcji ratującej życie dla wielu osób.

Zachęcamy do jeszcze większego zaangażowania się w kolejną akcję poboru krwi, która zaplanowana jest na 11.04.14r.