FILMOWCY Z ELEKTRYCZNIAKA NA WARSZTATACH SCENARIUSZOWYCH W WARSZAWIE! [akt. galeria zdjęć]

flm

Grupa filmowa z Elektryczniaka została laureatem pierwszego etapu projektu i znalazła się  wśród 10 najlepszych ekip spośród 48 z całej Polski  biorących udział w programie „Film na Horyzoncie”. Tym samym uczniowie Naszej Szkoły zakwalifikowali się do udziału w warsztatach filmowych w Warszawie, które przygotują ich do realizacji konkursowego filmu.Najlepsze filmy  z projektu zostaną nagrodzone m.in. zaproszeniem na festiwale twórczości młodzieżowej w różnych miastach Polski.

„Film Na Horyzoncie” ma charakter ogólnopolskiego kursu internetowego, w ramach którego uczestnicy uczą się jak znaleźć dobry pomysł na film, napisać do niego scenariusz, wykonać zdjęcia oraz całość zmontować.

W pierwszym etapie prac, który trwał od października do grudnia, w oparciu o zamieszczone na stronie projektu teksty dotyczące pisania scenariusza, robienia zdjęć i techniki montażu, uczniowie samodzielne wykonywali ćwiczenia filmowe - spoty, recenzje, etiudy dokumentalne i fabularne. Efekty ich pracy były ocenianie, by w ten sposób wyłonić najlepszych, którzy wejdą do wersji PRO i wezmą udział w trzech spotkaniach warsztatowych w Warszawie.

Do projektu przystąpiło 48 grup z całej Polski. Spośród nich wyłoniono 10  ekip. Konkurencja była bardzo silna, liczył się każdy zdobyty punkt. Sukces uczniów Elektryczniaka cieszy nas tym bardziej, że wśród konkurencji znalazło się wiele grup ze szkół o profilu humanistycznym i artystycznym, realizujących program edukacji medialnej i filmowej.

Wśród najlepszych  znaleźli się uczniowie z naszej Szkoły – grupa w składzie: Adrian Trembacz (klasa 3 E), Grzegorz Dzikowski, Mariusz Setnicki, Oskar Kowol (z klasy 3 A) i  Jarosław Jary (klasa 3 D) – EKIPA NR 22 , o nazwie  „Jeszcze nie mamy pojęcia”, która pracuje pod opieką Beaty Peczniuk.

Pierwsze warsztaty – scenariuszowe - na których ekipę Elektryczniaka  reprezentowali  Oskar Kowol oraz Jarosław Jary,  odbyły się w dniach 10-12 stycznia br. w Pracowni Duży Pokój w Warszawie.  W zajęciach wzięło udział 20 osób z 10 najlepszych ekip FNH. Byli to, poza naszą ekipą,   przedstawiciele grup z Białegostoku, Gdyni, Olesna, Poznania, Rudy Śląskiej, Sowlanów, Ostrowca Wielkopolskiego oraz Wałbrzycha. Uczestnicy warsztatów wspólnie uczyli się jak konstruować historię, pobudzali swoją kreatywność i pisali próbki scenariuszy filmów krótko- i długometrażowych, indywidualnie konsultowali pomysły ekip na filmy tworzone w ramach FNH. Nie zabrakło także spotkania z gościem - dokumentalistą Tomaszem Wolskim, reżyserem m.in. „Szczęściarzy” i „Lekarzy”.

Warsztaty  poprowadzili  opiekunowie  ekip PRO - Małgorzata Stasiak, Filip Kovcin i Irena Gruca - Rozbicka - specjaliści skupieni wokół magazynu branży audiowizualnej FILMPRO.

Program zajęć był bardzo intensywny, jednak udało się również wygospodarować  trochę czasu na zwiedzanie Warszawy. Zobaczyliśmy m.in. Stare Miasto oraz zwiedziliśmy Muzeum Powstania Warszawskiego.

Przed nami jeszcze dwa spotkania warsztatowe, w marcu - poświecone zdjęciom, a w kwietniu - montażowi.

Uczniowie Elektryczniaka po raz kolejny udowadniają, że mimo technicznego profilu Szkoły, sprawdzają się równie dobrze w dziedzinach artystycznych. Elektryczniak jest szkołą, w której, dzięki zaangażowaniu Uczniów, Nauczycieli i Dyrekcji, można rozwijać swoje pasje!