Elektryczniak ponownie najlepszy!

15 stycznia 2014 r. w sali audytoryjnej Centrum Nauki Kopernik w Warszawie odbył się XVI finał Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych 2014. W uroczystości wręczenia dyplomów uczestniczyli: minister Edukacji Narodowej Pani Joanna Kluzik – Rostkowska, kuratorzy oświaty, z Panią Haliną Bilik Opolskim Kuratorem Oświaty, dyrektorzy OKE,  w tym Pan Wojciech Małecki dyrektor OKE we Wrocławiu, rektorzy, w tym Pan prof. Marek Tukiendorf rektor Politechniki Opolskiej, przedstawiciele organów prowadzących szkoły, dyrektorzy, nauczyciele i uczniowie z najlepszych polskich liceów i techników.

Szkołę naszą na uroczystości reprezentowała delegacja w składzie: mgr Dariusz Dobrowolski – dyrektor szkoły, nauczyciele: mgr Lidia Gargul, mgr Damian Stankowicz oraz uczniowie: Patryk Pluskota, Mateusz Wilczyński oraz Mateusz Golomb. Z rąk organizatorów Rankingu odebraliśmy dyplom upamiętniający to doniosłe wydarzenie w życiu szkoły. Na zakończenie zwiedziliśmy wszystkie stałe galerie w Centrum Nauk Kopernik.

W ogólnopolskim rankingu szkół ponadgimnazjalnych zdobyliśmy I miejsce na Opolszczyźnie.

p1

Zajęliśmy również V miejsce w Polsce w rankingu zdawalności egzaminów zawodowych.

p2

Czołowe miejsca w Polsce zajęliśmy również w rankingu  zdawalności w zawodach:

Technik mechatronik – 4 miejsce w Polsce.

p3

Technik Teleinformatyk – 6 miejsce w Polsce.

p4

W ogólnokrajowym rankingu zajęliśmy XVII miejsce w Polsce.

p5

Zasady Rankingu ustaliła Kapituła złożona z przedstawicieli uczelni, dyrektorów okręgowych komisji egzaminacyjnych (OKE) i przewodniczących komitetów głównych olimpiad. Zgodnie z postanowieniem Kapituły, technika zostały ocenione za pomocą czterech  kryteriów: sukcesy szkoły w olimpiadach – 20%, matura z przedmiotów obowiązkowych – 25%, matura z przedmiotów dodatkowych – 25%, egzamin zawodowy – 30%.

skan