Rekolekcje szkolne czas zacząć

rekolekcje

Wtorek, 10 grudnia 2013 r. to pierwszy dzień rekolekcji szkolnych. Tegoroczne rekolekcje w Adwencie odbywały się w sali gimnastycznej naszej szkoły. Spotkanie poprowadzili ks. Mateusz Buczma – odpowiedzialny za ewangelizację w diecezji oraz świecka osoba Dariusz ze Szkoły Nowej Ewangelizacji w Opolu. Temat rekolekcji brzmiał: Wierzący to nie ciepłe kluchy – chrześcijaństwo bez podpuchy.

Ks. Mateusz rozpoczął ten czas refleksji od projekcji filmu o robotach, który ukazywał mechanizmy rządzące we współczesnym świecie. Ks. Mateusz opowiadał o spotkaniach z młodymi zagubionymi ludźmi, który napotykał na przystanku Woodstock, gdzie też są chrześcijanie w ramach wspólnoty Przystanek Jezus. Darek podzielił się świadectwem swojego życia, swojej przeszłości, która była czasem drogi przestępczości. Dopiero kiedy stracił wolność i odnalazł miłość Bożą, Jego życie nabrało sensu. Ta chwila zatrzymania w ramach rekolekcji miała pomóc młodemu człowiekowi w odkryciu miłości Boga do człowieka oraz w odkryciu doświadczenia  sensu ludzkiego życia.